bugün

özel 2 televizyon kuruluşu arasındaki realite farklarıdır.

1- star tv dizileri karamsardır. üvey baba gibi çocukluk yıllarımı benden çalmış, sürekli o diziyi izleyip ağlamış ve korkmuş bir ergen olarak çok korkardım , lan, ya bir gün bende halil güneşli ile karşılaşırsam diye. halbuki kanal d de durum farklıdır. ufak bir besleme rolü bile bu kadar belirgin bir şekilde işlenemezdi mesela.

nasıl ki star da besleme oynayan lamia nın dizi boyunca ağzına sıçıldıysa, ( ki kendisi 10 yaşlarında bir kız olmasına rağmen), kanald de yayınlanan aşk-ı memnu isimli dizide bir behlül karakteri var ki, anlatamam. adamın evin beslemesi olduğuna 3. kez tekrarını izlediğimde anca kanaat getirebildim. hakkaten dana gibi besleme imiş kendisi, yediği önünde, yemediği yatağında.

adama sunulan imkanlar o kadar geniş ki, amcasını karısıyla düdüklüyor, bir de üstüne amca dediği adamın kızıyla fingirdeşiyor, deşiyor falan filan. bu ne biçim beslemelilik lan, bizim kültürümüzde böyle şeyler mi var ? vericen behlül ün eline toz bezini, boyu uzun diye camların dışını sildirecen, perde kornişi falan taktıracan, reality show budur.

2- star tv dizileri gerçekleri anlatır.

geçen gün gördüğüm bir star tv dizisinde, mahallede bir tane dul hatun var, biraz hafif meşrep gibi. mahallenin tüm erkekleri, hatta ergenliğinin son dönemlerini yaşayan, üniversitede kızlar teklif ediyormuş oğlum yalanına inanıp üniversiteye giden çakma justin bieber tarzı bir genç falan var, bu kadına asılıyorlar falan. kadın dul sonuçta, mahallenin kadınları arkasından atıp tutuyor. yaprak dökümü nde dul ferhunde vardı mesela, lan bi dul kadına mahallede hiç mi kimse asılmaz? hiç mi it kopuk yok o mahallede ? kadına bir tek holding sahibi zengin erkekler asılıyor, yedirirler mi lan o adamları sana ferhunde ? istanbul gibi yerde tecavüz ederler senin gibisine.

3-star tv halk türkçesini kullanır

star tv dizilerinde genellikle daha samimi, halkın günlük hayatta kullandığı bir türkçe kullanılır.ama kanal d de herkes california cumhurbaşkanlığı senfonisinden fırlamış michael kamen gibi konuşur. behzat reyiz, suçluyu sorgularken senin ağzını yüzünü biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip derken, arka sokaklar amiri rıza baba her bölümde en az 10 kez, bu çok berbat bir durum, hadi evlat ver o silahı bana falan der. lan özcan deniz i cihan ünal gibi konuşturan bir kanaldır kanal d.

4- kanald dizileri sevişmeye müsaittir.

kanal d dizilerinde, genellikle kadın ile erkek 10 saniye kesiştiklerinden sonra, erkek kadının yanına gidip merhaba bayan, 106 nolu odada kalıyorum, hadi sevişmeye çıkalım der ve çıkabilirler. hooop hoop, öyle bir dünya yok ki arkadaşım, bırakın bu kadar kolpacılığı.

lan oğlum biz de mühendislik öğrencisiyiz, halden anlarız da, dünyanın neresinde görülmüş ilk görüşte sevişmek ? varda biz mi bilmiyoruz. bak star tv ye, milf dul kadınla genç sevgilisi otele gittiler, aynı odada kalıyorlar, feysbuktan ekleme, telefon numarası alma basamaklarının hepsini geçmişler, kadın bir tribe girdi, yok başkası var, yok başım ağrıyo, ay kıl yok yün falan, sonuç ? sevişmedi. sevişmek o kadaaaaar kolay mı sandıııın, yolların banaaaaa aşktır artık.

5- star tv türk aile yapısını yansıtır.

salı günleri star tv de eskiden papatyam diye dizi yayınlanırdı, nerden mi biliyorum ? şampiyonlar ligi maçı yerine o dizi yayınlanırdı da ondan. yani , evde hani kadın ay beeeey, ben diziye bakacaaaaam, acaba ferhunde şevket e geri mi dönecek, ali rıza geçen bölüm 39. kez kalp krizi geçirdiydi, bence bu sefer sol tarafına felç iner gibi derken, evin erkeği sıçtırtma dizine gadın! benim maçım var deyip evde kriz ortamı oluşturur ya, star tv ni de yaptığı tam olarak budur. salı günü maçlarını yayınlamaz, çarşamba maç verir falan, tam bir chaos ortamı. halbuki kanald öyle mi, ver bol sevişmeli, bol yastıklı diziyi, kadın hegamonyası başlasın, sonra çoluk çocuk sevişme sahnesi izlesin, ülkenin ahlakı bozulsun. vay amonakoya gideydim.

şimdilik tespitlerim bu kadar. daha çok yazmak isterdim ama günde 2 saat tv izleyip onda da sadece ntv spor , neyşınıl coğrafik, cnbc falan tarzı entel kanallar seyrettiğim için bu kadar yorumlayabildim.

haftaya kimseye vermeyin der, mehmet ali birand tarzı entry bitiririm!
o kadar tespit yaptım, sol frameden aşağı doğru süzülüşünü izliyorum, amk özel televizyon gelirlerinin!
güncel Önemli Başlıklar