1. 1.
  Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla Fatih rolündeki imirzalıoğlu, savaş meydanında bizzat savaşmaktadır. Halbuki Padişahlar haremde cariye kovalamak yerine asla, savaş meydanında yeniçeri gibi savaşmazdı.
  2 -11 ... existenz
 2. 2.
  Padişahların rolü şudur;

  Askere moral vermek

  Askere savunma mevzilerini ve taktiklerini göstererek heyecanlandıracak ve motivasyon sağlayacak faaliyetlerde bulunmak.

  Saldırı komutunu verip düşmana saldırtmak.

  Savaşının seyrini izlemek.
  6 ... kale3112
 3. 3.
  21 yaşında istanbul'u fetheden fatih'i 44 yaşındaki kenan imirzalıoğlu canlandırıyor.

  en büyük hata bu.
  2 ... ateistvaiz
 4. 4.
  anlaşılan yine çomarları kandırma temalı bir dizi fırtlamış.
  -1 ... tabilanmanyak
 5. 5.
  padişahlar savaşta öncü rol oynamışlardır öyle olmasa savaşta ölen padişah olmazdı. ancak savaşın kaybedileceği ve padişahın esir düşme ihtimali ortaya çıkarsa beyler tarafından padişah hemen koruma altına alınıp bölgeden uzaklaştırılır. onun sebebi de hükümdar düşerse ülke yenik düşer anlamına geldiği içindir hükümdar dışındakilerin önemi yok görüşü var çünkü. onun dışında gayet savaşıyorlar zaten adamları savaşsınlar diye senelerce eğitiyorlar oturup çay içecek değiller ya. tabi kanuni süleyman'dan sonra gelen oğlu savaşa katılmayıp yatıyor onlar da ülkeyi çökertiyor zaten.
  1 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  biraz daha zekası olsa gerizekalı olacak çomarın (#38857850) cariyelerle cilveleşmesiyle saraydan dışarı çıkmamış olan padişahları savunma içgüdüsüyle girdiği entry.
  -1 ... tabilanmanyak
 7. 7.
  gerizekalı troll beyanı.
  ... ozzy osbourne