1. 1.
    kesinlikle türkiye'ye gıcıklık olsun diye, mahsus yapılan bir eylem.

yani kim yüksek maaş zammını protesto eder ki?
    mahsus yapıyorlar.

--spoiler--
    Kanada'da 500'den fazla doktor, tıp öğrencisi doktorlara yapılan maaş artışını protesto etti.
    --spoiler--

adamlar yüksek maaşlarından şikayetçi.
    "bize zam yapmayın, yaptığınız zammı geri alın, bize zam yapacağınıza hemşirelere ve diğer sağlık personeline zam yapın" diyerek protesto eylemi yapmışlar...

http://www.haberturk.com/...ini-protesto-etti-1867050

geçen gün de singapur hükümeti bütçe fazlası verdiği için vatandaşlarına para dağıtıyordu.
    birkaç sene evvel de isviçre'de her vatandaşa maaş bağlayalım diye referandum yapıldı, halk beleş para kabul edemeyiz diyerek referandumda hayır oyu verdi.
    hükümet biriken bir sürü para ile zor durumda kaldı.
    ayrıca, isveç'in de en büyük sorunu, elektrik üretmek için ülkede çöp bulunamaması.

şimdi tüm bunları alt alta toplayınca insan anlıyor ki sırf bize gıcıklık olsun diye oluyor bunlar hep.

hayır lan, kıskanmıyoruz işte. kıskanmıycaz.
    siz bizi kıskanın ipneler...
    17 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    mal olmalarindan kaynaklanir.

bir de bu malligi oven tipler var.
    4 -5 ... dr harleen quinzel
  3. 3.
    Kanada'nın enflasyon oranı % 1-2. Zamlı alınan her maaşın enflasyonu artıracağından istemiyorlar.
    Zamanında isviçre halkı, her ay sosyal yardım (öğrenciye 200 isveç frangı, ev hanımına 400 frang vb.) paketi dağıtmak için referandum yapmıştı ve sonuç %80 üzeri "hayır" çıkmıştı.
    4 ... keynesyengiller
  4. 4.
    s*kimde değil açıkçası.

benim asıl merak ettiğim bu insanlara özenen, bu durumu yere göğe sığdıramayıp kanada'lı tohtur taşakları emen vatandaşlarımız aynı duyarlılığı yaşam tarzlarına adapte edebilirler mi?

ben oradayım qanqa.

yok öyle tohtur taşakları emip, iş yerine gelen ilk müşteriyi s*kmeye kalkışmak. "beyefendi/hanımefendi bu ürünün satış fiyatı 1.000 tl' dir aslında 600 tl'ye de satsak olur ama biz size 700 tl'ye vereceğiz" diyebilir misiniz?

diyemezsiniz. o zaman burada da bik bik kafa açmayacaksınız, ibnetorlar. "konodo'lo tohtorlor fozlo mooşo protosto otto, soz bozo koskonon "

olum önce kendinden yola çık, sonra diğerlerini eleştir ve sonuca ulaş.

ulan ne yazdım be.
    3 -3 ... frktmz krds frktmz