bugün

kek ve meyve suyu içmelidir.

kan verdikten sonra bize sürekli bunu yaptırıyorlardı. şeker düşüyor ya haniy.
Kan verdikten 1 saniye sonra bayılan biri olarak tek yaptığım şey yanımda birini tutmak ve aşırı şekilde sıvı almak.

Yoksa iki seksen yerdeyim.

emosyonel senkop mudur, azalan kan hacminin sonucu mudur bu bayılmalar henüz bilemiyorum.
Kola pamuk bastırmak. Yoksa çok kan akar.
(bkz: sadrazam yarrağı) yemek.
fişne suyu içmek.
Kızılay sade maden suyu.. Meyve suyu.. Dinlenmek..
- özellikle dinlenmek unutulmamali.
- dinlenme esnasinda su (meyve suyu da olur ama su daha iyi) tüketilmeli.
- aparatif bir seyler yenilmeli, sandwich, kek, ekmek arasi her hangi bir sey olabilir.
- meyve mutlaka tükenmeli. meyve icerisindeki seker (fruktoz) direk kana karistigi icin sizi daha dinc tutar.
- her ne kadar verilen kan az gibi görünse de metabolizma ufak da olsa biraz korumasizlasir. onun icin kan verilen gün pek disarida dolasilmamasi tavsiyemdir ama kisi dayanamiyorsa kendisinin bilecegi istir.
- mümkün oldugu sürece sigara icilmemesi, alkol asla.
- kan bagisi yapmanin huzurunu icinizde yasayin. en önemlisi de aslinda bu.

edit: meyve tüketimi konusunda aldigim uyari:

"fruktoz, ani kan şekeri yükselmelerinde tip 2 diyabet hastalığının çok büyük tetikçisi olmakla beraber, bayılmaları da beraberinde getirebilir."

(fazla asiri tüketmeyin, ayrica uyari icin de hercules´e tesekkür ederim).
Okul dönüşü ertesi gün ameliyat olacağımdan dolayı kan vermeye gittim. Çantayı kenarı bırakıp yattım kan verdim. Verdikleri pamuğu 1-2 sn bastırıp attım ve kan verdiğim kolumla yerdeki Çantamı aldım(yaklaşık 6-7 kg) kan fışkırmaya başladı bildiğin hemen koşarak odaya girdim kadın cabuk uzan suraya dedi sonrasında küp şeker yiyodum galiba.
Meyve suyu icilmeli. Sekeriniz yerine gelsin.
burada dikkat edilmesi gereken hususu, kızılay bile bilmediğini, kan verildikten sonra verilen çokoprens şekerli bisküviden anlaşılmakla beraber; kan verdikten sonra düşük kan şekerini ani yükseltme yapmadan, glisemix index'i çok yüksek olmayan yiyeceklerden tüketip, kan şeker seviyemizin kendi kendine yerine gelmesini sağlamalı ve ani kan şekeri yükseltilmesinde ki, tip 2 diyabet hastalığının tetikçisi olan ani kan şekeri yükselmesi durumundan kaçınılmalı ve şiddetle dikkat edilmelidir.
Kek yedikten sonra dinlenmek.
ben hiç dinlenmeden işyerine, işimin başına geçiyorum. bende hiç bir sıkıntı olmuyor.

bu bünyeden bünyeye değişir yalnız. normali dinlenmek.
klasik türk erkeki moduna kapılıp, dinlenin biraz hemen kalkmayın diyen hemşayır hanıma, "biz ne kanlar verdik..." diyerek hemen ayağa kalkıp, "bak baakk gördün mü hiçbir şey olmadı, ne kadar dayanıklıyım gördün mü" hareketleri yapmak.

sonra da bayılmak.
hemşayıra verdiği celibon için teşekkür etmeyi unutmayın.
kan gelen yerden pamuk esirgenmez...
Sevgiliyi opmek. Sekerim dustu dersiniz.
Kan alan hemşireye cilve, kur yapmayın ya da sosyal medya istemeyin de ne yaparsanız yapın.

Ha sadece kaslı ve yakışıklı olanlar hariç eheheh
Ben genelde bayılıyorum. Geçen birisi kan aldı muhteşemdi ama.
Meyve suyu bira falan içmek.
Hemşayrı öbmek.
Kanı kadehlere doldurup tokuşturmak. Evet.
sigara içiyorum direkt.
Oruçluyken vermeyin. Zorlayıcı oluyor.
Aç karına kan vermek zorunda olduğum için, ilk işim çorbacıya gitmek olur.
400ml'den sonra hafif bir gıcıklandırdı beni, kafam ağırlaştı gibi.
Ben 1 tüple dengem bozuluyor. Millet nasıl litre litre veriyor ilginç.
Koklamaniz için ilaçlı pamuk veriyorlar. O bayilmayi engelliyor.
güncel Önemli Başlıklar