bugün

Öğrenmeleri gereken insanlardır.Kaza yapsa kimliktede yazmıyorsa bir ton uğraş olacak. Zaman kaybedicek.Birine lazım olur belki sadece sizde vardır.Lütfen bilinçlenelim.
Ehliyeti olmayan insandır.
Ehliyet alana kadar bende emin değildim yani unutmuştum pek bir eksiliğini hissetmedim yani normal insandır.
Öğrenmesi gerekiyor hemen. Hayati bilgi.
Ahahahhaahhaahhaha ben ahahaahhaha gerçekten merak ediyorum.
ailemde tek bilmeyen benim.ailemdeki iki kişi aynı gruptan olduğu için ben de o gruptan sayıyorum kendimi.
Anam da, babam da 0 oldugu icin hic merak etmedim. Kesin benimki de 0, kardeslerim 0.
ülke nüfusunun 3/4 ünü oluşturur.
x grubu rh nötr'dür.
kan gurubumu 4-5 yaşımdan beri biliyorum sanırım.

sebebi ise bebek sarılığı geçirdim, dayım kan verdi öyle kurtuldum.
Ben.Benim öğrenmeme gerek yokki bir şey olursa zaten bana soramazlar
Babamdır.
Igne ve kan gördüğü an bayılıyor,acıyorum ona.
Gerek yok be boşver amaaaan akacak kan damarda durmaz zaten.
Benimdir. Ne işe yarar ki diye öğrenmedim.
ehliyet alana kadar ki bendir. önemli olan bilmemek değil ehliyet almamaktır.
(bkz: gereksiz insan)
hastaneyle arası hiç olmayan ve pek hasta olmayan insandır.

bende bu gruba malesef girenlerdenim. üniversite kaydı için kan grubu istedikleri için artık mecburen öğrenmek durumundayım. ama nasıl, ne yapacağımı bilmiyorum. yazar dostlarımın acilen yardımına ihtiyacım var. mesaj kutumu yeşillendirirlerse çok sevinirim. *
ehliyet sahibi olanlar için söz konusu olmayan durum. (bkz: b rh +)
öğrenip öğrenip unutan insandır. sanırım 0 negatifti az bulunuyo diye üzüldüğümü hatırlıyorum.
sorumsuzun önde gidenidir. topu topu 8 tane kan grubu vardır. günün birinde bir yerlerde kana lazım olabileceği ve o esnada kan grubu tutan tek insanının kendiniz olabileceği unutulmamalıdır.
kan grubuyla ilgili herhangi bir işi olmamış insandır. en yakın ehliyet kursundan isteyeceklerdir o zaman öğrenilebilinir.
Arı-iğne-Aşı üçlüsünden ölümüne korkan insandır. Tabiki de gidip kan veremez. Misal ben.
Ömrü boyunca hastaneye gitmemiş insandır.
bugüne kadar benim de içinde bulunduğum gruptur. benim isteğim evlenene kadar öğrenmemekti. dokuz eylül üniversitesi sayesinde erken öğrendik. gerçi daha sonuçlar çıkmadı.
kan grupları kavramı ortaya çıkmadan önceki insanların hepsi. ne zamanki kan nakli yapılan hastaların büyük kısmı patır patır ölmeye başlamış, işte o zaman bu insanlardan bazıları bu işte bi terslik var deyip konuyu incelemişler ve görmüşler ki türlü türlü bu meret. öyle rengi kırmızı diye hepsine aynı muameleyi yapmamak gerektiğini anlamışlar ve grupları ortaya çıkarmışlar.