1. 1.
  onsekiz yaşından itibaren bayanların yılda üç kez yani dört ayda bir, erkeklerin ise üç ayda bir yapması gereken eylemdir. gidersiniz kan bağışlamak için doktorlar, hemşireler sizinle o kadar çok ilgilenir ki bir hayır işi yapacağınız için siz de daha çok heveslenirsiniz.
  yapacağınız çok bir şey değil sadece gidip başvurup form dolduruyorsunuz hemen sizi alıyorlar en fazla yarım saat yatıyorsunuz bu kadar. daha sonrasında bir hayat kurtardınız diye cep telefonunuza mesaj atmalarıysa belki de hayatınızda aldığınız en iyi mesaj olur.

  ama bir tavsiye, diyet filan yapıyorsanız kan verdikten sonra düşüp bayılma riski çok yüksek. *
  4 ... sufferinq
 2. 2.
  Sağlıklı her bireyin yapması gereken eylem. hayır yapmakla kalmayıp kanınıza yapılan tahliller sonucu bir bakıma ücretsiz check-up yaptırmış oluyorsunuz.

  belli bir bağış sayısından sonra kızılay tarafından ödüllendiriliyorsunuz.
  1 ... dennishan
 3. 3.
  Kan bağışı yapmak için 1 hafta öncesinden herhangi bir ilaç almamış olmanız vede ishal olmamamız gerekmektedir.
  ... mustyblacksea
 4. 4.
  özellikle 2-8 kasım tarihlerinin losemili cocuklar olmesin sloganıyla bilinen "lösemili çocuklar haftası"na denk gelmesi açısından son derece önemli bir eylemdir. Destek verilmesi ve sağlık açısından faydası da hesaba katılıp ama hepsinden öte insanlık açısından desteklenmesi icap eden eylemdir. Haberlerde, gazetelerde sıklıkla rastlanan lösemili çocukların dramına bir son verebilmek adına tüm yazarları kan bağışına davet ediyorum.
  9 -2 ... kafka labirenti
 5. 5.
  Bakması zevklidir.
  Kansız olmasam ben de bağışlardım.
  5 -2 ... pudra dantelli krem kurdele
 6. 6.
  düzenli olarak yapılması gereken eylemdir. tüm toplumun ciddiye alması gerekir. bir gün kendinizi telefonun başında çok yakınınız olan bir insan için telaşla kan ararken bulabilirsiniz. içinde bulunduğumuz kızılay haftası vesile olsun ve lütfen yalnızca bir saatinizi kan bağışı için ayırın. özellikle zor bulunan kan gruplarına sahip sözlükdaşlar size sesleniyorum.
  5 -2 ... tom bombadil
 7. 7.
  hayat vermektir. yaşatmaktır.

  özellikle az bunan grupların yapması gereken görevdir.
  3 -2 ... coremax
 8. 8.
  2 gün önce gerçekleştirdiğim eylemdir. Ah o hemşire...
  ... zemhery
 9. 9.
  4 ayda bir erkekler için kadınların için ise 6 ayda bir yapılması tavsiye edilen harekettir. olay hem sağlıklı kalma hemde birilerine faydalı olmaktır...
  ... photoman
 10. 10.
  kızılay'da yapmak ne kadar güvenlidir tartışılır. haftaya gata'da bağışlamayı düşünüyorum.
  1 ... bir zamanlar umut vardi