1. 1.
    Tespihli, reisçi, dişilişçi, kendi ülkesini Suriye ile bir tutan kayserili vatandaşın yaptığı yalama eylemidir.

Bilmiyorlar ki nereden yalayalım iktidarı ve onu kuşatanları. Bilmiyorlar ve anlamıyorlar 30 bin liralık bir kamyonla devletin nasıl kurtulacağını. 300 milyar dolarlık borcu 30 bin liralık kamyonetle temizleyecekler avaneler. Gerçi çomar her yerde çomar.

kamyonunu devlete bağışlayan kayserili

Açıklamalara bakar mısınız?

1-) "Başkanımızın, reisimizin 'dolarınızı altınınızı bozdurun' çağrısına dolar ve altınım olmadığından dolayı katkıda bulunamadım. Bundan dolayı çok üzüldüm"

2-) "Sebzecilik yaptığım iki aracımdan birini devletime bağışlamaya karar verdim, aileme de sordum ailemde 'millet canını verdi biz iki arabamızdan birini versek hiç kıymeti olmaz' dedi ve 30 bin TL değerindeki aracımızı bağışlamaya karar verdik. Bizim arabamız, atımız, paramız olsa ne olur olmasa ne olur. Şu anda ülkemizdeki Suriyelileri görüyorsunuz onların da parası vardı, altını vardı ama şu anda ülkeleri yok. Herkes elini taşın altına koymalı"

3-) "Çuvallar ile paraları, altınları olanlar sizlere sesleniyorum devletimize yardımcı olalım darbe halen yapılmakta ülkemize şu anda ekonomik bir darbe yapılıyor. Kamyonun bir tanesini çalışarak geriye alabilirim ama Devletimi geriye alamam"

Arkadaş sanırım çuvallarla paraları kaçıranların, tonlarca altını ingilizlere rehin bırakının kim olduğunu daha tam kavrayamamış. Bilmiyorum ki bunlara ne içiriyorlar, ne veriyorlar ki böyle bir kafaya sahipler.

https://m.mynet.com/dolar...estek-verdi-finans-194277
    5 -1 ... fokus
  2. 2.
    34 aak 541.
    1 ... gethere
  3. 3.
    iyi etmiş yapılan yeni konağın mermerlerin birkaçını bedavaya getirdiler gerçi onlara her şey bedava.
    7 ... kagit helva
  4. 4.
    Saray’ın yarım saniyelik elektrik masrafı çıktı en azından.
    6 ... charles beckendorf
  5. 5.
    Kaşıkla vermiştir, iki gün sonra kepçeyle mama bekler.
    Artık gazilik mi verirler, belediye işi mi yoksa belediyenin sebze ihalesini mi alır bilmem.
    Oley
    2 ... hakan yavas
  6. 6.
    30 bin liralık kamyonunu devlete bağışlayarak doları düşürmesi beklenen kayserilidir.
    2 ... fokus
  7. 7.
    Kayserililer cakaldir. Vardir ibnenin bir kazanci.
    10 -2 ... peder
  8. 8.
    kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyecek kadar kayserili bir arkadaştır.
    1 ... matafora
  9. 9.
    kayserili kardeş ekonomi şaft kesti.

bağışladığın gibi 50 milyon kamyon sadece suriyelilere harcanan buhar olmuş 150 milyar lirayı öder.
    kamyoncu deyimiyle söylersek: " kamyon şaft keserse, dingil göte girer "

al kamyonunu git, işine gücüne bak. ekim- kasımda ki tam çöküşe kadar sen de oyalan.
    3 ... eratosthenes
  10. 10.
    Helal olsun. Sen de olmasan napardı bu devlet kamyonsuz be abi?
    1 ... ekonomi sevmeyen iktisatci