1. 1.
  kamyonu kullanan, ona yön veren, onunla bütünleşen ve en önemlisi kamyon kullanma sürecinde genelde "atletli" olan insanlara verilen isim.
  2 -1 ... recepx
 2. 2.
  kendi edebiyatını yaratabilmiş yaratıcı yaratık.* * * * *
  ... monolith
 3. 3.
  bedenlerini sadece virajlarda uyanacak sekilde ayarlamış,sohbetleri neşeli ve bol argolu geçen,arabesk müzik dinleyen,araçlarında manalı sözler yazan,kamyoncu diyede bilinen insanlardır kamyon soförleri.
  1 -1 ... mürekkep
 4. 4.
  hep, bir molada yahut yol kenarında kırılabilme ihtimalinin yüksek oldugu cevizler hakkında pornografik hayaller eşliğinde yolu bitirip, akşam kahvehanede demli ve şekersiz çay eşliğinde mahallenin haytalarıyla muhabbet yapanlarla birlikte, aynı zamanda sürdüğü aracın ön camının tavanla birleştiği yerdeki güneşliğin arasında 3.5 yasındaki oğlunun resmini koyup, besmele cekip hayırsıyla görevini icra etmecesine hanımının mantısını özleyen tiplerinin var oldugunu gözümde canlandırdığım yurdum insanının samimiyet kokan meslek gruplarından biridir..
  ... liber libera
 5. 5.
  (bkz: arabaya cd asmak)
  ... mr ben
 6. 6.
  joy ride adlı filmdeki seri katilin mesleği.
  ... legend of the stranger
 7. 7.
  bildiğiniz insandır. normal söförlerden çok daha az kaza yaparlar ve gene olarak tecrübeli kişilerden oluşurlar. *
  ... eurasia
 8. 8.
  türkiye'de kültür aşılama konusunda birinci olan meslek dalıdır. neden profesörlerin yaptıkları o kadar ilgi çekmiyor çünkü hiçbiri gidipte arabalarının arkasına laboratuar sonuçlarını asmıyorlar.
  ... lucipher
 9. 9.
  otostop cekenlerin korktugu simalardır bunlar.
  *okul cıkısı yine otostop cekilmektedir*
  -lan olm durdur artık hadi. *
  +durcaklar olm bekle biraz. *
  -lan kamyon geliyo cekme kamyona ben binmem kamyona
  +...

  (bkz: kamyoncu)
  (bkz: otostopta kamyon gelirken eli indirmek)
  1 ... darklove
 10. 10.
  bir çok insanın ön yargı ile haklarında saçma sapan yargılara vardıkları masum insanlardır aslında.

  yine bir çok*insana göre; hobileri, fobileri, duyguları, hisleri, hayalleri, vicdanları olmayan insanlardır.

  hakkında bazı yazarların genelleme yapması da bu toplumda beklenmedik bir durum değildir, seviyor bu toplumun bir çok üyesi insanları kategorize etmeyi.

  fatih akın im juli'de insanların bu ön yargısını, bu kategorize etme çabasını; gayet zeki, kendince kültürlü ve doğaçlama-anlık(hızlı)düşünme-anlık karar verebilme özelliklerine sahip bir kamyon şoförü karakteri ile yıkmıştır. bazılarınız ben im juli'de öyle bişey görmedim diyebilir,**yine genelleme yaptığınız bir anınıza denk gelmiştir.
  2 ... damperlikamyon