1. 1.
  Uludağ Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü Hocasıdır. Devletler Hukuku ana bilim dalında faaliyet gösterir.Profesyonelliği ile takdir toplamıştır. Avrupa Birliği ve Avrupa Topluluğu karşılaştırması üzerinde yıllarca durmuş, kavram kargaşalarının beyinlerimizde yaratılmasına ve çözülmesine katkıda bulunmuştur. Varlığı diğer hocalarla kıyaslandığında gereksiz değildir.
  2 ... sargatanas
 2. 2.
  anayasa hukuku dersini dönem içinde aldığımız uludağ üniversitesi öğretim görevlisidir... uluslararası ilişkiler bölümü öğrencileri çok çekinirler kendisinden... dersinden dc ile geçenler bile oynar sevgi meydanında... evet beni de bırakmıştır... yaz okulundayım zira...
  1 ... don santino corleone
 3. 3.
  uğur yücele cok benzeyen umut kırtasiyeden not almayın diye ilk dersten tehdit eden yakında telif için dava acmasını beklediğimiz hocamız...
  1 ... josse
 4. 4.
  devletlerin ulusal hukukları arasında yaptığı kıyaslamaların ve verdiği örneklerin veya bazı güncel yada tarihsel olaylara yaptığı göndermelerin çoğu, her ne kadar hocanın ülkemizi sevmiyormuş gibi görünmesine neden olsa da, mantık süzgecinden geçirildiğinde yaptığı çıkarımların hiçbirinde bir sakatlık olmadığı, söylediği herşeyi hukuki belgelere dayandırdığı görülmektedir. siyaset adamı değildir hukuksal olmayan birşeye; yoruma açıktır, kanunda bu konuda boşluk vardır, teamüllere göre davranılır, içtihat ve doktrin izlenmelidir..vs şeklinde en uygun cevabı seçer ve verir. ayrıca bir özelliği daha vardır ki sakın ola umut kırtasiye notları ile karşısına çıkmayınız. aksi taktirde (bkz: madde 3 ün\ 1 i)
  1 ... berserk
 5. 5.
  gün itibariyle*~ (bkz: saat farkı)*işte bomba geliyor~ "şimdi arkadaşlar bu dışişleri sınavının zorluğuna bakmayın, yapamaycaz demeyin, yılmayın, ayrıca sizler çok zeki insanlarsınız, unutmayın benim şu an burda size ders veriyor olmam sizden daha zeki oldğumu göstermez ki, çoğunuzun geçen sene ki derslerle ilgili sorularını belki hatırlamam da, benim burada hoca olarak kürsüde bulunmamaın tek farkı, bu dersi sizden daha önce öğrenmiş olmam." diyerek diğer bir çok proftan doctan bile kompleks ve süper ego konusunda farklı olduğunu ve hatta bunların onda olmadığını, "offf sen kimsin be öğrenci misin ıyyyygg" diyen bir çok proftan farklı olduğunu ortaya koymasıyla da bu sözlere layık olduğunu gösteren hoca.
  (bkz: kaygan yolda hızlı gitmek)
  (bkz: hızını alamamak)
  6 -2 ... chemsuk
 6. 6.
  ayrıca kendisinin verdiği özel hukuk dersinde sürekli duyduğumuz liechtenstein örneği yüzünden insanlara gına getiren hocadır.
  ... chemsuk
 7. 7.
  Bağcılar bakırköy hattında faaliyet gösteren Ikarus marka minibüslerin oymalı işlemeli ön konsollarını kafanızda tasvir ediniz.O konsolun önünde daima en ufak bir harekete duyarlı sıyah,kahve yada beyaz rengte olan,en küçük bir iniş çıkış da gözlerinin sabit bir yere bakmasına rağmen spontene ve bir uyum içinde kafalarını "sağdan sola ,yukardan aşağıya ve ardılları" şeklinde sallayan köpekcık maketlerını hepimiz görmüşüzdür.
  işte benım saygı değer hocam da dersten sıkıldığı yada bunaldığı bir anda farkıda olmadanmıdr nedır artık,kafasını, tanım yaparken yada başka bir mevzuata atıf yaparken sallaması derste dumur olmama neden olmuştur.
  Diğer hocalara nazaran allahı var şimdi iyiyi över kötüyü yerer.Danışman hocamdır.Bi kaç defa övgülerine maruz kalmama rağmen bana küçümseyici ve şefkat dolu bakışları zaman zaman babcan zaman zaman ise samimiyetsiz gelmektedir.
  2 ... poker face
 8. 8.
  az önce gelen telefon ile sınavından 0 aldığımı öğrendiğim, güzelim, yıllarımı verdiğim not ortalamamın düşürülmesi için allah tarafından gönderildiğini düşündüğüm, insanların bilgilerini değil dikkatlerini sınamak amaçlı yaptığı sınavlarla yığdığı onca bilgiyi ve kanun maddesini ezberlemek, kafama sokmak için sabahlamamın, 2-3 saatlik uyku uymama sebebiyet veren öldürücü çalışmalşarımın sonucunu salak saçma "içinde ve yok ama canım" gibi açıklamalara rehin bırakmama* sebebiyet veren, şu an hiç kusura bakmasın ama gerçekten 3 dersten beni sorularına yenik bırakmış sevgili hocam, size çok pis stem ediyorum.
  yarın öbür gün adınızın mehmet aslan, hüseyin şahin, yüksel işyar, ibrahim kanyılmaz, hülya kanalıcı gibi soyadlarının bile kendilerini tanımlamalarına yardımcı olan hocalarla anılmaz umarım diyerekten, saygı ve sevgilerimi ve yakıp yıktığınız onca ocağın* hesabının sorulması gerektliliğini iletiyorum.

  edit: bu arada yüksel işyar hocamızın 10.12.06 tarihinde vefat ettiğini öğrenmiş bulunmaktayım, uludağ üniversitesi'ne, ailesine ve özellikle göksel işyar hocamıza başsağlığı diler, üzüntülerimi sizinle paylaşırım.
  1 ... chemsuk
 9. 9.
  vizeden sıfır alıca "ne kadar ayıp,naptın kamuran,kalbimi kırdın yap bi pansuman" 45liğini akla getiren hocam...
  2 -1 ... poker face
 10. 10.
  pajalustı'nın yazısına şahsımın da içinde bulunduğu sınıfta bir uluslararası hukuk dersinde cevaben nick belirtmeden pajalustinin entrysinde geçenleri söyledikten sonra ''Geçende baktım bir internet sitesinde öğrenciler yazmış, adam böyle böyle diyor, ''hocam vay ben burdan nasıl sıfır alırım ?'' diyor! Tevekkeli sıfır almışsın, hak ettiğin notu almışsın'' diyerekten hafiften bir ayar vermeyi de ihmal etmemiş uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde görev yapan doçent doktor ünvanlı hocadır. Bu kelamları ettikten sonra da ''Benim hakkımda istediğiniz kadar atıp tutabilirsiniz böyle yerlerde ama başka hocalar hakkında sınırı fazla aşmadan yazın. Yoksa başınız hukuken derde girebilir. Siz bilmeseniz de biz öğretim görevlileri bunları yazanların isimlerini kolaylıkla bulabiliriz'' diyip ufaktan bir gözdağı vermiştir. Ayrıca sınıfa geç gelen toplamda 15-20 öğrenci olunca bir dersinde çok belli etmek istemese de gittikçe sinirlenmesi sonucu son gelen bayan öğrenciyle arasında şu diyalog geçmiştir ve kesintisiz ayarlarına devam etmiştir aynen aktarıyorum:

  Kamuran Reçber: Evet, sizin geç kalma gerekçeniz neydi?

  Bayan öğrenci: Şey hocam, ben söylemesem olur mu?

  Kamuran Reçber: Neden? Söylenmeyecek kadar özel mi?

  Bayan öğrenci: Evet hocam

  Kamuran reçber: Özelse söylemeyebilirsiniz tabii de siz ''özel'' diyince aklımıza farklı şeyler geliyor **

  Ha fena hoca değildir, ses tonu önlerde oturmanıza rağmen duyulamayacak kadar kısık bir tonda olsa ve bazen dersleri sıkıcı hale gelebilirse de alanına (devletler hukuku) hakim olduğu ve akademik olarak çok şey bildiği aşikardır. Ayrıca Türkiye'nin AB üyeliği sürecine ilişkin olarak mantıklı ve tutarlı güncel değerlendirmelerini de derste yeri geldikçe yapmaktadır ve bu konudaki haklı, yerinde yorumlarını duymak güzeldir.
  2 -1 ... faithful lover