bugün

Bu tecavüz yasasını meclisten geçiren akp ye karşı vatandaş olarak neden yeterince tepkimizi ortaya koyamıyoruz ?

yada bu konuda neler yapılabilir ?
Evet size soruyorum duyarlı olan sözlük yazarları ...!!

içimizden kaçı sayın cumhurbaşkanına açık mektup yazmayı düşünüyor ?

biz tecavüzcülerin idamını istiyoruz sayın cumhurbaşkanı. Bu rezalet yasanın da derhal iptalini istiyoruz, mealinde. Vatandaş olarak bu yasayı protesto ediyoruz diye.

Eğer bunu bile yapamıyorsak ne diye yaşıyoruz bu ülkede ?

Vatandaşlar olarak organize olursak başarırız ancak bu işi.
Şahsen ben e-posta attım. Bir çeşit mektup o da. Her şekilde ulaşmamız lazım bizi temsil edenlere. Siz de ulaşın ve küçücük akıllarından değerli pipileri ile yasa hazırlayamayacaklarını onlara baskı yaparak anlatın.
Bakın aynı anda bir milyon kişi mektup yazsa, sadece mektup yazsa değişir bu kanun. Korkmayın. Cesur olun. En azından tecavüzcü şerefsizler kadar. Yapın. Çekinmeyin. Durmayın. Susmayın. Haykırın. Yazın. Olmadı tekrar yazın.

Ama sözlükte iktidara sayarak söverek, havanda su söverek değil. Realist olmalı. Suya sabuna dokunma zamanı artık. Unutmayın ki bütün devrimler, halkın isteğiyle gerçekleşir.

Siz halksınız. Biz halkız. Biz istersek herşey olur.
Vatandaş olarak isteklerinizi tbmm'ye iletmeniz en temel hakkınız. Numarası ve adresi her yerde vardır. Konu hakkında ulaşabilirsiniz. Ve ya kendi parti il-ilçe başkanlığına gidip konu hakkında kamuoyu oluşturmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. iletilir tbmm'ye her türlü.
Edit:
Tbmm genel sekreteri
kumbuzoglu@tbmm.gov.tr
Tbmm tel: + 90 312 420 50 00