bugün

görsel
aklıma ingilizler geldi.
Bilinenin aksine üzerindeki desen sandığınız çizimler hersene türkiyenin farklı cografyalarının yer yüzü şekillerine aittir.astsubınız olarak bilgilendirmek istedim.
Bazı hayvan türlerinin uyum sağladığı ortamlarda büyük bir ustalıkla taşıdığı gizlenme unsurudur.
Sogukkanlilik gerektiren hassas bir meseledir. Emek ister.
görsel
görsel
görsel
turizm jandarmasının giydiği kadar boktanı yoktur. rahatsız olduğu yetmezmiş gibi bir de her gittiğiniz yerde flaşörleri yakmış tır gibi fark edilirsiniz.

raslantının böylesi ki cemil ipekçi tarafından tasarlanmıştır.

oysa nano öyle mi? candır can!
fox tv'de yayınlanan sikimtrak yapımcıların olduğu sikimsonik bir yarışma. yaz mevsiminin klasik gereksizliklerinden. zaman öldürgeci.
fox tv'de yayınlanan uraz kaygılaroğlu'nun sunduğu eğlenceli yarışma programı. az önce yarışan kişi 8000 tl kazandı. ne kadar izleniyor bilmiyorum ama baya zevkli bir program.
fox'ta -keyifsiz- bir yarisma.
görsel
bukalemunların kaçınılmaz hareketi.
--
oynadığım fps oyunda yaptım şey.
(bkz: askeri elbise)
bu işin ustalarının bulunduğu tek yer doğadır.
(bkz: bukalemun)
(bkz: ahtapot)
her uygulandığında işe yaramayan eylem...

fotoğraf kıbrıs'tan;

http://img141.imageshack....g141/6306/kamuflajlc9.jpg
bedene uygun bulunmasinin neredeyse imkansiz olduğu asker elbisesi.
ders sırasında, öğretmene fark ettirmeden uyuyabilmek için öndekinin sırtını siper almak.
doğada bu kıyafetin üzerindeki renkleri ben bir arada görmedim. hele amerikan olanlarının. bu kıyafetle kamufle olmak isteyen asker, sadece arkadaşının arkasına saklanırsa başarılı olabilir.
(bkz: Havacı)ların kamuflajları mavi renktedir ve bence çirkindir.
Mavi renk (bkz: havacı)lar için kutsal diye mavi giyiyorlarsa, neden (bkz: denizci)lerin (bkz: amfibi komando)larının da kamuflajları (bkz: karacı)larla aynı renktir bilinmez.
askerlik esnasında 1 adet yazlık 1 adet kışlık hakları olan normal erlerin (uzun dönem), 1 adet temiz bulabilmek için canla başla mücadele ettikleri giysidir. Yerde kalk sürün koş zıpla mekik şınav düş derken bu kamuflajlar 1-2 ay içinde yırtık pırtık olur. ha kısa dönem askerler pek bu işlere verilmediği verilse de yapamadığı için genelde onlarınkiler temiz olur, terhisin son haftası kamuflajını bana versene muhabbetleri döner.
askerlerin kıyafetlerine verilen genel ad. amerikan denilenleri en iyilerindendir.*
askerlerin savaşlarda düşman kendilerini bitki sansın diye yeşil, kahverengi giyinmeleri, yüzlerini boyamaları ve oralarına buralarına ağaç dalları takmaları.
çeşitli yöntemler kullanarak gizlenme.
ayrıca komando elbisesi.
güncel Önemli Başlıklar