1. 1.
  kamu görevlilerin, bu ülkede değer üreten diğer insanlardan; bir çöpçüden, bir şöförden, bir mühendisten vs. vs. ne farkı var?

  memurları bu kanunla koruyarak, millete efendilik taslamalarına mahal vermenin ne alemi var?

  tanım: adaletsiz hukuk sisteminin, milleti üç paralık eden kanunları.

  not: vazifesini layığıyla yerine getirenleri, kendilerini vatandaşa efendi değil, hizmetkar addedenleri tenzih ediyorum. sözüm, belinde silah olduğu için kendini kovboy zanneden polisler, önünde el pençe divan durulmadığı için hakaret eden müdürler, zurnanın zırt deliği hükmünde olmasına rağmen insanlara amirane hitap eden gerizekalılar gibileredir. hele bir de bunların seçilmiş versiyonları var; anladınız siz onu.
  5 -5 ... alos04
 2. 2.
  'kul' olmaktan kurtulup birey olamamış bir ülkenin sorunu. hakaret etmek tabiki doğru değil ama bunu bir gruba indirgeyemezsin. hak edeninde anasını avradını.
  Kazak Abdal söz söyledi
  Cümle halki dahleyledi
  Sorarlarsa kim söyledi
  Soranin da avradini
  1 -1 ... ra s al ghul
 3. 3.
  Bir memur olarak destekledigim kanundur. Hemen vurmayın önce bir okuyun. Ben görevim itibariyle tecavüzcü, katil, uyuşturucu müptelası gibi insanlar ile uğraşıyorum. Onlar bazen benden esneklik istiyor. Aralarında akp il teşkilatına üye olan mı dersin, 15 temmuz gazilik kartı ile gelen mi dersin benim yasal güvencem olmasa benim ağzıma sıçarlar bu bir gerçek. Bu yasa devletin güvencesidir. Devlet memurunun değil. Zaten görevine karşı yapılan müdahalede devreye giren bir kanun. Sokaktaki adam ile kavga edince ben memurum diyemezsin.
  1 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  Yalnız bu suçun oluşması için bu fiillerin "görevinden dolayı" olması gerekir.

  Yine okumadan geldiniz di mi?
  2 -1 ... cicekli siirler bayim
 5. 5.
  Bir bok çıkmaz rahat olun.
  ... baybolla