1. .
  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler de dahil olmak üzere kamuda çalışan doktorların tamamının tam gün çalışması için yasa değişikliği yapacaklarını belirtirken, "Benim muayenehanem olsun, aynı zamanda kamuda çalışayım' anlayışını artık bu ülkeden kaldıracağız" dedi.
  Hekimevi'nde gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Akdağ, yeni dönemde bazı genel müdürlerin yerlerinin değişeceğini dile getirirken, özetle şunları söyledi:

  Şu anda kamudaki hekimlerin yüzde 62'si tam gün çalışmaya başladı. Göreve geldiğimizde bu oran yüzde 11'di. Uzman hekimlere ciddi ek ödemeler vermeye başladık. Yapacağımız yeni düzenlemeyle, Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler dahil, kamuda çalışan doktorların yarı zamanlı çalışmalarını kaldırmış olacağız.
  Uzman doktor ortalama 1500 YTL alıyor, ek ödemeyle bu 5500 YTL'ye çıkıyor. Bizim dönemimizde hastaların özel muayenehane yolunu tutmaları çok azaldı, yeni düzenlemeyle tamamen bitecek.
  Üniversitelerimizin döner sermaye kanunları veya ilgili mevzuatında da yeni düzenlemeler yapmamız lazım. Oranları biraz daha yükseltmek gerekebilir.
  1 ... bohemian rhapsody
 2. .
  devleti arpalık olarak görenlerin önünü kesecek her türlü tedbir, bu partiye en uzak insanlar tarafından bile takdir edilecek bir davranış olur.
  1 ... bohemian rhapsody
 3. .
  kamu görevlisi olup, 8-17 mesai yapanlardan günde yarım saat iş yaparak günü geçirenler içinde şidddetli çözümler bulunmalıdır. dışarıda bir kamu görevlisinin aldığı maaaşın yarısını alıp günde 12 saat it gibi çalışanlar mevcutken, bu şekilde devletin arpalık olarak görünmesi vatanını gerçekten sevenlerin çok canını sıkmaktadır.
  1 ... bohemian rhapsody
 4. .
  takdir edilecek bir davranış ama sadece sağlık sektörüne değil kamunun kokuşan her yerine el atılmalı, aldığı parayı haketmeyenlere acımamalıdır.aldığı parayı beğenmeyip meydanları dolduranların çoğunun bir gün içindeki çalışmasını görseniz, o meydanda döversiniz onları..
  3 ... bohemian rhapsody
 5. .
  gerçekten sonuna kadar inandığım bir söz var; bunun için

  (bkz: vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır)
  3 ... bohemian rhapsody
 6. .
  doktorlara verilecek maasların da artacagını ummak gibi bir saflık mı taslamak lazım yoksa hiç bir iyi doktorun uc kurus maas için tam gün calısmayacagı gerceğini gorup bu doktorların tarikat hastanelerine (son yıllarda populer oldular) kayacagını ve devlet hastanelerinde deneyimli doktor sıkıntısı cekileceğine mi üzülmek gerek anlasılamamıstır
  -1 ... max cavelara