1. 1.
  cinsel istismara karşı başlatılmış savaştır.site sahibi olanlar üyeleri ile birlikte destek olabilirler. uludag sozlugu de bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. belki lanet okumak yerine küçücük bir katkımız olacaktır. çözüm önerilerinizi siteye yazabilirsiniz.

  tbmm başkanlığına,
  Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı'na

  Son zamanlarda çocuklara yönelik cinsel tacizler ve tecavüzler daha da artan ve kanımızı donduran gelişmelerle devam ediyor ve maalesef olan bitene hep birlikte tanıklık ediyoruz. Tanıklık ettikçe suç ortaklığımız çoğalıyor ve bizler artık ne tanık ne de suç ortağı olmak istiyoruz.

  Cinsel istismar ve tecavüz, yalnızca bedende değil, ruhsal yapıda da derin yaralar açar ve tedavi edilmezse ömür boyu sürecek psikolojik rahatsızıklara neden olur.

  1923 yılında yayınlanan "Cenevre Çocuk Hakları Bildirgesi"nde, çocukların "yaşama, gelişme, beslenme, yardım görme, istismardan korunma" hakları güvence altına alınmış ve Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından 1931 yılında imzalanmıştır.

  Birleşmiş Milletler Genel Kurul'u Tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde benimsenen Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni de Türkiye de dahil olmak üzere yaklaşık 142 ülke imzalamış ya da onay ve katılma yoluyla taraf devlet durumuna gelmiştir. Türkiye, Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni 2 Ekim 1995'te uygulamaya başlamıştır.

  Biz aşağıda imzası olanlar;

  1- Cinsel taciz suçu yürürlükteki T.C.K'da şikayete bağlı suç unsuru olarak sayıldığından ve cezaların düşük tutulduğunu göz önüne alarak, bu insanlık dışı suçun, çağdaş ülkelerde olduğu gibi şikayete bağlı suç unsuru kapsamından çıkarılmasını, şikayetçi olunmasa da kamu davası niteliğinde değerlendirilerek, kanıtlandığı takdirde çocuklarımızın bedenen ve ruhen yaralanmaması için, gerekli yasal düzenlemelerin tarafınızca bir an önce yapılmasını ve yaşama geçirilmesini, yasaların bu tür sapkınlıkları en ağır şekilde cezalandırmasını;

  2- Tacize, tecavüze ve her tür cinsel istismara uğrayan çocuklar için özel terapi merkezlerinin kurulmasını ya da var olan kuruluşlardaki bölümlerin açılmasını ve uzmanların yetiştirilmesini, mağdurların kendilerini güvende hissetmeleri, dolayısıyla yaşadıklarını deşifre edebilmeleri icin gerekli ortamın sağlanmasını;

  3- Kreşlerden başlayarak tüm okullarda düzenli olarak bilinçlendirme çalışmaları yapılmasını, çocukların bilgilendirilmesini, öğretmenlik eğitiminin içinde yer almasını;

  4- Bu konuda denetim makamı olan kişi ve kuruluşların görevlerini eksiksiz ve objektif bir şekilde yerine getirmelerini talep ediyoruz.

  Bir ülkede mağdur olan insanları kanunlar korur.

  Kanuna inancımızı yitirmek istemiyoruz.

  Saygılarımızla.

  şu linkten siteye giriş yapabilirsiniz, desteğinizi bekliyoruz.

  http://kampanya.annecocuk.com/
  ... yosun
 2. 2.
  katıldığım ve destek verdiğim kampanyadır. aydın olduğunu iddia eden gençliğin mutlaka katılması gereken kampanyadır. bu linke tıklayarak çocuk istismarına karşı tepkinizi gösterin lütfen. site sahibi arkadaşlar ve üye arkadaşlar girdiğiniz her sitede ve forumda bu linki vererek bu kampanyaya destek veriniz. ileride hepimizin başına gelebilir başımıza gelmese de bunları yaşayanlar dil,din, ırk ayırt etmeksizin bizim çocuklarımızdır. gelecekten bahsedeceksek aydınlık bir gelecekten söz edebilecek hale gelmeliyiz. lütfen maili listenizdeki herkese yollayın. bu bir dilek maili değil bu bir görevdir, lütfen utanacağımız bir toplumda büyütmeyelim çocuklarımızı. bu ülkeyi terketmek istiyorum demek yerine, tecavüz haberlerine lanet okumak, bu soysuzlara küfürden başka birşey yapamamak yerine, en azından küçücük bir faydamız dokunacak, duyarsız kalmayalım lütfen.tek yapacağınız adınızı soyadınızı girmek ve eklemek istediğiniz şeyler varsa çekinmeden eklemektir.saygılar.
  ... katamari
 3. 3.
  tecavüz ve tecavüzcünün desteklendiği bir kripto-şeriat ülkesinde asla ve asla işe yaramayacak kampanyadır.

  not: gerçeklerden korkup bu yazı silinebilr, nihalatsız.com forumlarındaki gibi "sen nasıl böyle bişi dersin" diye bir bahane de üretilebilir bunun arkasından. amma velakin malesef artık türkiye'nin bir kripto-teokrasi olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir, ne bu entry'nin başına gelecek olanlar, ne de bana saydıracağınız laflar.
  ... soul forged sin