bugün

sahalarda görmek istediğimiz hareketlerden.
ee o zaman herkes için bir yerlerde beklesinler. cuma namazı için de camiye götürsün otobüs sizi. olur mu böyle ya? islam dini bencillik dini mi size göre? o otobüsteki yolcuların hakkını yemek ne? demagoji yapmayın lütfen.
eleman arızaydı namazı bahane etti. adam çek mescidin önüne bekle diyor babasının arabası gibi.
dinin hala içsel yaşanılabilir birşey olduğunu kabullenmeyen zihniyetin beyanı.

ayrıca;

(bkz: seferi)

(bkz: ibadetin gizlisi makbuldür)
Gerçi eski bir olay ama tc adina olumlu gelismedir. Bu ülke muhafazakar çomarliğına ve vandallıgina teslim olmaz.
--spoiler--
bir daha kamile binmeyecem.
--spoiler--

bence biner. sever böyleleri kamil'e binmeyi.
hiçbir sebep yoksa zevk için biner. evet.
lan şey ettirmeyin namazını da sikik yobazını da! bu ne ya? 140 entry olmuş hala bu konu! lan memleket ekonomisi krizde, kimsenin bu kadar taktığı yok...

bu kadar din budalası olmuş bir milletin başı dertten asla kurtulamaz.
Müslüman olmak başkalarının zamanından çalabileceğiniz anlamına gelmez. Namazın telafisi yapılabilir ama 50 küsür kişiyi dakikalarca bekletmenin telafisi yoktur. Otobüs şoförü en doğru olanı yapmış bence
adamlar namaz kılarken bile hırsızlık yapmazlarsa canları rahat etmiyor. 1,2,3 değil onlarca insanın zamanını resmen çalıyor.
Benimde başıma gelen olaydır. Malûm izmir'den geçerken Pazar günü ayine katılmak istedim. Katolik Aziz Jonh Cristian Handel kilisesinde ilahı söylüyordum. Tam o sırada araç hareket etmiş. Daha o zındık kâfirlere binmem. Umarım kutsal ruh çarpar.
Amen.
Hey koçum benim bee. Yürrû be! Kim tutar seni?!
Kızlar duruşuna yollar gidişine hayran!
Namaz kilacak yolcular molanın en başında mescide teşrif etsinler lütfen. Kul hakkı yemek en buyuk günahlardan biri. Namaz kılıp kul hakki yemek yakışmaz gerçek mümine. Hele bunu reklam malzemesi yapmak, birilerini karalamak için malzeme yapmak hiç mi hiç yakışmaz. Yapiyorsa shov peşinde koşan muslumanlikla falan alakasi olmayan provakator şahıstır.

Ataturk, kemalist yobazlardan ne kadar yipraniyorsa, islamiyette böyle şahıslar tarafindan o kadar kirletilip yipratiliyor maalesef.
kamil koç da yolcu olsam "bana ne senin namazından" derim.
senin namaz kılma hakkın var da benim senin namazını beklemek istememek, zamanımdan çalmana karşı çıkma hakkım yok mu?
Bir insanın “ben namaz kılacağım bekleyin” demesi ile “ben sigara içecem bekleyin” demesi arasında hiçbir fark yoktur.

Kimse kimseyi beklemek zorunda değil.
şehirlerarası otobüste namaz şovu yapan ibneye hakkettiği cezadır.

götverenlerin din şovu bitmedi. kaza diye bişey var, seferi diye bişey var. kul hakkı bilmez itler sen namaz kılacaksın diye 40 kişi seni mi bekleyecek lan?
Sen namazı kaza da edebilirsin ama belki o otobüste işe, aşa belki de hastaya, cenaze'ye gidecek olanlar vardır. Sen bunların hakkını yerken sorun yok ama otobüs seni bırakınca hedede. Hadi ordan.
iyi etmesi

k.koç cami işletmiyor

otobüs firması

binersin oradan

inersin şoradan

senin namazın kmseye dert değil

yolculuk da nasıl namaz kılacağını bilmiyorsan

otobüsün ortasında akabe hırsızdır çalıyooor

diye bağır.
Ben olsam iner bir de doverdim.
zaten bu yüzden kaza bela eksik olmuyor kafir şirketin üstünden.
doğru olanı yapmıştır. kardeşim 30 dk. mola veriyor otobüs. Bu sürede teravih namazı kılınır lan. Ayrıca sen keyfine 25 dakika gezip, 5 dakika kala namaza duracaksın diye, ben niye seni otobüste 20 dk. daha beklemek zorunda olayım.
Biranonce bu şirkete milyonlarca lira ceza kesilmelidir. Bu ne saygısızlık. Bir daha kullanmayacağım bu boktan firmayı.
Yolda, seferiyken namaz kılmaya çalışıp şov yapan çomara anladığı dilden cevap vermeleridir.
Bir adet dinci şovmene karşı yapılan en güzel harekettir.

Gerizekalı namaz kılıp sevap kazanacağım diye orada 50 yolcunun kul hakkına giriyor amk. Din cahilleri sizi.
Metroda olsaydı muavin üstüne boşalırdı zaten abdest mabdest heba olacağından namaz niyaz derdi kalmazdı.
metro'dan da alsaydı yine bırakılırdı. otobüsler belirli saatler arasında çalışabiliyorlar.
Bu saatten sonra bu firmayla yolculuk eden Müslüman olur mu.
güncel Önemli Başlıklar