1. 1.
    metro turizm affetsin onlarla alakası olmadan onlara da giydirmiş gibi oldum biraz.

ayın 19'unda kamilkoç'un izmir'deki locasından kaşe kabanım* üzerimde olarak otobüse bindim. otobüsü özellikle küçük küçük ama çok sayıda eşyam olduğu için tercih ettim. kamil koç vasat olsa da kötü olduğunu düşünmediğim bir firmaydı. müşteri kalitesi her geçen gün düşse de bu firmanın kontrolünde olan birşey değildi. en kaliteli firmalarda bile ne sorunlar gördüm. o yüzden birçok yanlış şeyi çok da umursamıyordum.
    araç antalya'yı geçtikten sonra araçta 4 kişi kalmıştık. en azından otobüsün arka tarafındaki aralarında benim de olduğum 4 kişinin muvanin temizlik yapılacağını söylemesi ve rica etmesi üzerine ön tarafa geçti. baş üstü alanda bulunan kabanımı alıp yeni yerimin üzerine koydum. burası otobüsün sağ tarafında, muavinin saklama kaplarını koyduğu yerin hemen bitişiğiydi. dolayısıyla daha derin bir yerde, siyah kabanın görünmesi de zor.
    inişimi alanya'nın 15km dışında gerçekleştirdim. kabanımı orada bıraktığımı 3 dk sonra fark ettim. ama koşup yetişebilecek olsam, alacağım paltomu. öyle biliyorum yerini.
    hemen 444 0 562'yi aradım. oradan kayıt oluşturdum. sonra alanya otogarı aradım paltomu unuttuğumu söyledim. süreç öyle işlemiyor dediler. önce kayıt oluşturun ona göre eşyanız bulunursa size ulaşılırlar dediler peki dedim. bir yandan da ertesi gün gider alanya'ya gider alırım diye hesap yapıyorum. ertesi gün kimse aramadı. ben akşam ya da akşama doğru aradım. yeniden kayıt oluşturuldu bana bulunumadığı söylendi. tekrar tekrar açıkladım, anlattım. başka yerde olamaz nerede o zaman bu palto diye. bugün ayın 23'ü, bugüne kadar hiç değişmeden olaylar aynı şekilde tekrarlandı. ve aradığım müşteri temsilcisi bana buradan bir sonuç çıkmayacağını ima etti. bir sonuç vermediler bana.

şikayetvar.com'a yazdım. oradan mesajıma cevap yazmışlar "başvuru süreci tamamlanmış olup, konu ile ilgili tarafınıza bilgi paylaşımı yapılmıştır. " diye. ama beni o saate kadar arayan kimse yok. o mesajı gördükten sonra tekrar ben kendim aradım. bu sefer müşteri haklarımı kullanabileceğim emniyete gidebileceğim söyleniyor bana. benim eşyamın o otobüsten çıkmama olasılığı yok. elbet bende haklarımı arayacağım, bunu söylemenize gerek yok. istedikleri aslında artık bizi aramayın demek.
    şikayetvar.com'da mesaja dönüş yaptım, yalan söylüyorsunuz kimse beni aramadı dedim. bugün(23 kasım) 14 civarı tekrar bana dönüş yaptılar bu sefer genel merkezden şikayetvardaki mesajla ile ilgili olarak. aynı şeyleri tekrarlıyor. bir şey yapamayız demek için telefon ediyor, konuşuyor ama ilk aradığım günden farklı hiçbir şey söylemiyor. telefon paranıza yazık. aynı şekilde emniyete gidebilirsiniz dedi. plaka numarasını sordum biz emniyete veririz dedi.
    ben de artık dayanamadım, dedim peki siz hiçbir şey yapmayacaksınız. benim paltomun bu otobüste olduğu kesin. fakat buradan çıkmıyor. ya aramayı iyi yapmıyorsunuz. ya da birisi aldı. bu şirket olarak sizi hiç mi ilgilendirmiyor. hani şikayetvar.com'a baktım bir sürü şikayet var orada personelinizle sizinle alakalı sorunlar bunlar sizi hiç mi ilgilendirmiyor sizce bu sadece benim problemim mi?" cevap yine aynı şeyler. sizin birşey yapamamanızı anlıyorum o zaman beni yapabilecek birine bağlayan hani oradaki görevlide kendine verilen görevi yapıyor ve kendisine de belirttiğim gibi beni oyalamak dışında hiçbir şey yapmıyor.

minibüste unutsam paltoyu ararlardı şöförü yakındaki durakta bırakırlardı. kaldı ki ben sonraki durağı aradım. hemen halolacak mesele için 4 günümü çaldılar.
    şikayetvar.com'a baktım. eşyasını kaybeden kaybedene, hele bazılarının ki daha kötü benim ki gibi kendi de unutmamış. direkt çalmışlar. personelden şikayet eden edene, otobüslerden şikayet edenler. dedim hiç mi olumlu sonuçlanan şikayet yok. %33 olumlu sonuçlanma oranı varmış. onlara da baktım. eften püften bana pek inandırıcı gelmeyen şikayetler ve çözümsüz çözümleri.

söz gelimi uzun süreden devam eden bir dönüşüm var. daha önce çok kötü otobüsüne denk geldim. bir keresinde muavin utandı kısık sesle özür diledi abi normalde böyle değil bu araç kiralık kusura bakma diye. bu firmanın içinde hala iyi insanlar var. keza son bindiğim otobüsün antalyadan sonra binen kaptanı çok efendi bir adamdı.

şu durumda bu yazıyı okuduysanız lütfen bir de şikayetvar.com'a kamil koç adını aratıp bakın. neler neler var. otobüs tercihinizi de ona göre yapın. bazı firmalardan daha iyi görünüyor olabilirler. ama anlayışlarının farklı birşey olduğunu gösterir hiçbir şey yapmadılar. kendilerini geliştirme çabaları, size yardımcı olacak iyi niyetleri yok. bazı firmaların kalitesini gösteren sadece şans ve bu da çok uzun süre devam etmez. titreyip kendilerine gelsinler. bu böyle gitmez.

kendimden alıntıdır.
    1 -2 ... ric cartman
  2. 2.
    yani bir insan da tüketici hakem heyetine başvurmaz, hukuki süreç işletmez arkadaş.

otobüs denilen olay 5-10 sene sonra bitmeye yüz tutacak, şu an halihazırda tuttuğunu koparmaya yönelik bir piyasa.

müşteriler de zaruretten kullanıyor. arabası olan, yakıta parası olan yahut mesafe uçakla gitmeye uygun ise kim kaldı otobüse binen?

şikayetvarla şununla bununla olmaz. sonuç çıkmaz.
    1 -1 ... raduyev
  3. 3.
    farklı bir açıdan bakılmış başlık. yapıcı olacaksak firmanın hiç mi sorumluluğu yok dememiz lazım. bir işletme kendini ilerletmek daha iyi olmak, bu şekilde pazardan daha çok pay almak ister. ilerlemeyen işletme geriler. firma da bu durumun farkına varıp önlem almazsa daha kötü sonuçlar ortaya çıkar. bu başlık sadece bir rezilliğin ortaya çıkışı olarak görülmemeli. şikayetvar.com'da ne rezillikler var.

bu sonun başlangıcının ilk başlığı ya da ilk başlıklarından birisi. kamil koç'la ilgili daha çok başlık var aslında. ama bir firmanın başka bir firmaya evrimi farklı bir konu. bu başlık bunu işlemek için ideal.
    ... ric cartman
  4. 4.
    ben istanbul, muğla, izmir arası mekik dokuduğum için pamukkale'den başka otobüsü tercih etmiyorum. şimdiye kadar da ufak tefek sıkıntılar hariç bir sorun görmedim kamil koç ve metro bunların kabahatlarını saysak sayfa sayfa yazı çıkar.
    2 ... emrekanat12
  5. 5.
    tüm otobüs firmaları üç aşağı beş yukarı aynı kalitesizlik ve vurdumduymazlıktadır. zaten hiçbiri yolcu olmadığından batmaz. ya sahibi cezaevine girer, ya ortakları ayrılır falan filan. içindeki aksamı bozuk olan otobüs için muavine neden yaptırmıyorsunuz demiştim maddi durumumuz bozuk demişti. var sen izle halini.
    3 ... evli bedelli torpilli
  6. 6.
    Acınarak izlenen, hey gidi günler dedirten, yürek burkan evrilmedir.

Bir zamanların en iyisi, otobüsü, şoförü, muavini ile belli bir kaliteyi koruyan bu şirketin, profesyonellikten bu denli uzak, yerle yeksan olmuş itibarı ile can çekişmesini izlemek hüzünlü tabii.

"Kamil koç" adının itibarını zedeleyen, sorumlu davranmadan bu ismi kullanmaya devam eden yònetimin, kurucusu " kamil koç" yakınları tarafından sorgulanması ve hatta isim hakkı kullanımını bir kez daha gözden geçirmeleri en doğru hareket olacaktır.
    1 ... zeytinyagli dolma kalem
  7. 7.
    rahmetli kamil koç'un arkasından bu kadar yazılmamıştır. bence kesin düzeltecekler kendilerini.

bir destan.
    1 ... o halde umabilir miyim
  8. 8.
    özeti şu olabilir. kamil koç turizm sorun halinde sadece oyalamaya oynuyor. koca firma hiç bir sorunu kendi üstüne alınmıyor. şikayetvar.comda frimanın her biriminden şikayet eden insanlar binlerce şikayet doldurmuş.
    firma açıkça her geçen gün daha kötü oluyor. metro turizmin gölgesi çökmüş gibi üstüne. personeliyle herşeyiyle ötekine dönüşüyor.
    ... ric cartman