bugün

dupeduz terbiyesizliktir. kamil koc'u boykot ediyorum. bir daha bineni miksinler.
bundan sonra şehirler arası yolculuklarımı kamil koç ile yapma sebebi olan eylemdir.

yalnız şu kısma dikkat çekmek istiyorum;

paylaşımı yapan çomar kamil koç'u zaten israilliler aldı vs diye girmiş konuya ama bu paylaşımı yaptığı platformun, yani facebook'un sahibinin bir yahudi olduğundan haberdar mı acaba?
ha ha ha. bu kadar komik provakasyon ne gördüümm, görmedim.
Vay amk. Sen namaz kılıcan diye onca kişi seni oturup bekleyecek öyle mi?

Kamil koç ile su an gurur duydum. Diğer bütün otobüs firmalarını boykot edip kamil koc'u tek gecicem artık.
Kamil Koç firması ile bir yolcu arasında gerçekleşmiş ilginç bir olaydır.

--spoiler--
Bende otobüsten eşyalarımı indirip bırakın gidin o zaman dedim ve araç da bıraktı gitti.
--spoiler--

Bakın bu kısım özellikle dramdır. Dayı blöf yapıyor ama şoför eski kumarbazlardan.
(bkz: seni tanımak istiyorum yiğidim)
Bundan sonraki yolculuklarımı kamilkoçla yapmama sebep olacak durum.
Seferi durumda olduğun için namazı kısaltabilirsin iner inmez abdest alıp hızlıca namaz kılabilirdin molada. Diyelim ki vakit girmemişti tam mola bitiş saatinde girdi o zaman otobüste kılacaksın namazı 40 insan senin namazını beklemek zorunda değil. Ki otobüs durmuş olsa 40 insanın hakkına girmiş olacaktın.
Son olarak diyelim ki otobüste farklı inancı olan bir kişi var ve sabah tam 5 te 20 dakika boyunca sabit durup gökyüzüne bakması gerekiyor.
Namaz için durmadılar bunlar zaten israilli provokasyonu yapan adam bu bahsettiğim yolcunun inancı için gökyüzüne bakması gerektiğini düşünüp 20 dakika boyunca beklemeyi kabul eder mi?
en doğru harekettir.

yahu her gün değişen namaz saatlerine göre sefer mi yapılır? üstelik islam'da seferilik var, kazaya bırakmak var...

yobazların derdi başka tabi...

bu arada her bir boka israil'i katmasalar olmuyor! lan madem israil konusunda bu kadar hassassanız neden boynunda çifte yahudi nişanıyla dolaşan, "bana mı sordular?" diyen tipi destekliyorsunuz?
klasik bir yobaz davranışı... islam ülkesinde yaşıyoruz, elham dülillah biz de müslümanız ama islam demek önce saygı ve hoşgörü demek.

kaldı ki sen yolcusun yani dinimiz uyarınca "seferi"sin ve bu ibadetin pek ala kazasını kılabilirsin.

sırf adamların beklemyeceklerini bildiği için " ben bundan sosyal medyada güzel nemalanırım" mantığı ile yapılan bir davranış olduğu çok açık. bir de israil-filistin duyarı kasmış eksik kalmasın diye... aklı sıra insanlara "müslüman ülkede yaşıyoruz herkes saygı duyacak" diye efelik yapıyor ama inandığı dinin kural kaidelerini bilmiyor daha dangoz..
sanki bir bilet parasına otobüsü satın aldın pezevenk o otobüste bi yerlere yetişmesi gereken onlarca insan var , hadi onu geçtim zaten seferisin inince kıl, kıble şartı yok oturarak kıl namazını şov yaparak fazladan sevap alıp level atlayamazsın. not Türkiye Cumhuriyeti islam devleti değildir, olmayacaktır.
not2 : kamil koçtan başkası ile seyahat etmem bu saatten sonra helal olsundur.
otobüs saatinden erken mi kalkmış anlamadım. erken kalkmadıysa, zamanında hareket ettiyse sorun ne? haaa zamanında kalkmayacak da otobüs namazı bekleyecek öyle mi, anladım şimdi. olur paşam olur, bunlar da olur merak etme. daha çoook geriye gidecek bu ülke. o zaman her yerinize kına yakarsınız.
Yolcunun "beni bırakın gidin" isteğinin yerine getirilmesidir. müşteri memnuniyetine önem veriyorlar.
üzmüş olaydır.

görsel

bu kadar şovu ve mağduriyeti seven başka bir millet yoktur. seferilik diye bir şey var her şeyden önce.

https://sorularlaislamiye...kinda-bilgi-verir-misiniz

hikayeyi baştan yazmış zaten fotoğraflamış otobüsün gidişini falan filan. bu ülkede hiç kimse namaz kılacağım diyen adama kılma demez. ancak otobüsün içerisinde en az 30 yolcu daha varken ve mola süresi kuvvetle muhtemel bitmek üzereyken o 30 yolcunun hepsinin "kılsın ya bekleriz biz" demeyecekleri de göz önüne alınırsa olmamış olan mağduriyettir.
Otobüste oturduğun yerde de namaz kılabiliyorsun. Allah'ın buna sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum. Ancak mescitte namaz kılarken diğer yolcuların çalınan zamanı kul hakkına girebilir. işte Allah bu konuda çok hassas.
Molada abdestini alırsın yola çıkar çıkmaz -seferisin- hemen 2 rekat namazını kılarsın. "Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız h.ş." bu ne şimdi yani? iş mi yani sizinkisi?

Sair zamanda, hazerde namazın yanına uğramaz yüzüne bakmaz, seferde takva ehline bile hava atar. Ne mecburiyeti var onca insanın seni beklemeye? Kul hakkı ne olacak? Din sana ruhsatla amel etmeye cevaz vermişken, sen nasıl olurda kalkıp azimetle amel edecem diye insanlara tavır takınırsın ki? Oldu olacak sünnetleri de kıl tamam olsun. Tesbihleri çekmeyi de unutma..!

Bu akıl alameti değildir. Bu ahmaklıktır dangalaklıktır. Hem sonra tüm seferler saatli dakikalı. Kaptan olsam beklemem, bekleyemem sorumluluğum var hem işverenime hem Diğer insanların hakkını çiğneyemem. isterse firmaya şikayet etsin.
iman gücüyle koşa koşa gider otobüsün arkasından, sıkıntı yok.
(bkz: ibadetin gizlisi makbuldür)

işi şova dökmüş yolcunun sızlanmasıdır. Allah katında önce kul hakkı gelir. Otobüste yalnızca sen yoksun. Diğer insanları da düşünmen gerekir.
Bundan sonra hep tercih edeceğim otobüs firması kamil koç olacak.

Market tercihlerimde ise migros ve carrefour.
saatli, tarifeli otobüs milletin götünün keyfini bekleyemez.
işte bu yüzden kamil koç . Seni mi bekliyecekti 30 kişi.
insanların hakkına girmesine izin verilmeyen bir adet orospu cocugunun enteresan şekildr magduru oynadigi olay. Namaz denen rituel o kadar önemliyse seyahatini ona göre ayarlayacaksin ortaçag faresi seni.
namaz kılarak sevap işlediğini sanan gerizekalının otobüsteki 50 kişinin hakkını gasp ederek günah işlemesi durumudur.

amk malı.
Hemen magduriyete ve israile bağlamış bile.Sen namaz kılıcan diye neden diğer insanlar veya otobus seni beklesin ki.Biraz hosgorulu olmayı ogrenmeliler.Bu hayattaki en onemli ve satın alınamayacak tek şey zamanken 30 kişinin zamanını çalmak ne kadar dogru?
Kaza kılardın ama sırf provakasyon için direk internete yazmakta amacını ortaya koyuyor.
Eğer benim bindiğim otobuste mola vakti içerisinde olmadığı surece namaz kılmak için otobusu durdursaydın bende benim vaktimi caldigi icin herkesi boykota cagirabilirdim bu kafayla.

Edit: belki yolcular itiraz etmicek diyorsun da.Sadece otobusteki yolcuların hakkına girmiş olmuyor.Otobus 20 dakika geç kalsa ilerdeki terminalde binecek yolcular 20 dakika beklicek?
Onların da rızasını alabilecek mi?
metro'dan aldığım otobüs biletimi değiştirmeme sebep olmuş güzel haberdir.
Seferi sayılan bir adamın zaten namaz kılma yükümlülüğü yokken resmen sosyal medyada şov yapmış. Bari otobüsün içinde oturduğun yerde kılsaydın.

Edit: israilli firma olduğunu bildiğin halde binip sonra da dert yanman da zaten başka bir zeka örneği.