bugün

kamera halk içinde bir yerdedir. muhabir, birisiyle söyleşirken arkada bir veya birkaç kişi el sallar. mal mal bakar ve güler.* kimisi abartıp telefonla haber verir evdekilere. bak televizyondayım diye. ulan televizyona çıkmayan mı kaldı, sen çıksan ne olacak?
genellikle maç öncesi ya da sonrasında stad önünde yayın yapmaya çalışan spor ya da haber kanallarının muhabirleri karşılaşır bu adamlarla. illallah etmişlerdir büyük ihtimalle de. yayını zorlaştırmak için herşeyi yapar bu mallar, kameraya el sallarlar elleriye 5 gösterirler, cep telefonlarına sarılıp yakınlarını arayıp ekrana doğru sırıtırlar. garibim muhabir de röportajı o ağır şartlar altında sürdürmeye çalışır, e tabi kameraman olacak adamcağız da mumkun oldugu kadar zoom yapar ki bu denyolar çıkmasın diye ekranda.
(bkz: tik)*
kanimca yurdum insaninin aldigi en guzel hallerdendir. ara ara gozler onune gelir.. gulumsetir.
belli ki haz alir turk insani bu nesilden nesile uzanan, aksiyondan. bikmaz usanmaz, azimle devam eder.
gozleri isildar kamera gordu mu.. yerini alir, gorevine koyulur. severiz ne yalan soyleyelim*.. sahsen biz roportajdan cok fonda yer alma mucadelesi veren o unsuz insanlara kitlenir, onlari seyrederiz.
şahan'ın canlandırdığı minik yavrucak buna en güzel örneklerden birisidir.
her bölümde adı değişse de o bu yolun yolcusudur.

(bkz: küçük oscar)

tabi bu veledin bir de lama gibi tükürme hadisesi vardır ama o durumun konuyla alakası yok.
mutlaka elinde telefon vardir, birilerine haber vermek için den tv'ye çikiyorum diye, bu sahislarin. telefonsuz olanlari, fotograf makinesi olmayan japon turist gibidir.
belediye dozerinin bütün kazılarında bulunmayı vatandaşlık görevi bilen yurdum insanının ruh ikizidir.
- ne yakıyo bu
- türksün dimi
(bkz: uludag sozluk bana el sallasin)
kamera arkasında sallarsa görünmeyecegini bilen zeki insandır.
kamera karsisina gecmeden once memleketteki akrabalarina, esine, dostuna, muhtarina telefon acip; " bakin bakin simdi size el sallayacagim,beni gorunce cagri atin " diyerek haber salan televizyon ekranlarinin vazgecilmez figuranidir. Oyle bir kisilik gordugunuzde hemen alnindan opun, cunku o bir turktur.
ayağına gelmiş yegane kameralara gözükme şansını değerlendirmeye çalışan insancıktır. mahallede ve evde günlerce hava atacaktır.
kamera karşısında ne yaparsa yapsın, rte nin koltuk altından görünme çabasında olan adamcağızdan daha gururlu bir davranış sergilemiştir.
sık görülen vatandaş modelidir.
(bkz: hangi kanal)
telefona sarılan vatandaştır. yakınlarını arar ve hangi tvde olduğunu söyler. onlar da tvyi açtıkları zaman, el sallar. çocukça görünse de, tvde görünmek isteyen biri için büyük mutluluktur.
sadece bizim milletimize ait has bir davranışımızdır.**
ertesi gün otobüsle işe giderken, '' acaba beni dün akşam görmüşler midir tv'de? '' diye düşünen vatandaştır.
haa bir de, kesin türk vatandaşıdır.
bugün itibariyle ntv sokaktan bi yayın yapıyordu ve arkasına geçip eline telefonu alan birisi birilerine bana bakın diyerek el sallamasıdır.
şaka gibi vatandaştır. her gördüğümde gülerim.
yurdum insanıdır. öperim ben onu.*
acınası vatandaştır.o kadar el sallayarak gözükecem diye uğraşacağına git bir yarışmaya katıl bütün eşe dosta detaylı selam söyle.memlekettekilere selam mı söyleyeceksin ne yapacaksın artık? (bkz: var mısın yok musun)
güncel Önemli Başlıklar