1. 1.
    “Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık”

düzensizlik abidesi(kaotik) evrenimizi islamın allahının ölçülü yarattık demesi ne kadar mantıklıdır?
    2 -15 ... bigfosil
  2. 2.
    sen evreni düzensiz mi görüyorsun şimdi?
    bunu inan ciddiye alamadım.
    gözüne perde mi indi güzel kardeşim?

dünya'ya biraz ince baksan dünyanın ne kadar nizam ve intizamla yaratılmış olduğunu görürdün.
    örneğin şu basit gördüğümüz papatyada ki ölçüyü, düzeni görüyor musun?

t: allah'ın ayetlerinden bir ayet.
    kamer suresi 49 ayet
    15 -4 ... hislibiri
  3. 3.
    defalarca kez yok olma eşiğine gelmiş?
    bir maddenin muhakkak yaşama süresi vardır. canlı ya da cansız.
    o ihtişamlı, devasa yıldızlar bile ısıları azalınca parçalanıp düşüyorlar.

her şeyin bir sonu vardır. buna dünya da dahil.
    ha dünya'nın yok olma hızını, hızlandırıyorsak yine biz insanlar hızlandırıyoruz yalan mı?
    allah aşkına böyle argümanlarla savunmayın kendinizi.
    facebook ateist sayfalarından öğrendiğiniz birkaç cümleyle olmaz bunlar.

neyse allah ıslah etsin diyelim...

t: dünya ya biraz ince bakılırsa doğruluğu farkedilecek bir ayet.
    9 -3 ... hislibiri
  4. 4.
    https://ofpof.com/merak/d...buyuk-5-kitlesel-yok-olus

cahil bir insana laf anlatamayacağımı biliyorum fakat bir umut.

5 kitlesel yok oluş. yok oluşu insan hızlandırır saçmalığını koy bir köşeye dinozorların yok oluşunu kim sağladı ey cahil? olmayan homo lar mı? allahın mı?
    4 -4 ... bigfosil
  5. 5.
    kamer suresi 49 ayet

dünyanın big bang ile oluşması sadece bir teori. bir realite değil. milyarlarca yıl önceyi bir insan nasıl bilebilir? hepsi uçuk tahminler ve burada onların kesin doğru olduğunu savunmak ahmaklık.
    ben allah'ın dünyayı bir düzen içinde yarattığına inananlardanım.
    5 -1 ... kazangap
  6. 6.
    evren kaotik değil, sadece anlaşılması zor, bazı yerlerde imkansız gibi. ama kesinlikle kaotik değil.
    -1 ... spin quantum
  7. 7.
    Mantığa gel: evrende büyük felaket ve yok oluşlar oluyor, o zaman evren kaotik ve düzensizdir.

Ahahaha adı ne bu argümanın? Hebele hubele argümanı mı? O felaket ve yok oluşlar bile belli fiziksel ve kimyasal kurallara göre gerçekleşmektedir. Ve yöntemi öğrenildiğinde önceden hesaplanılabilir bir hale gelmektedir. Bu mu kaos lan? Ölçebiliyorsun, hesaplayabiliyorsun, belli bir ahenge göre gerçekleştiği gözlemleyebiliyorsun... Böyle bir şey nasıl düzensiz oluyor? insan biraz düşünür. Evrim size akıl vermiş ateist, deist ve agnostik kardeşlerim. Kullanın.
    3 -1 ... yazar x
  8. 8.
    kamer genç suresi 49
    eyy yalandan iman eden hükümet ve yalakaları bu fethullah gülen başınıza bela olacak.
    1 -2 ... gwostwolf
  9. 9.
    (bkz: pierre simon de laplace) cahillere tavsiyem şu adamı araştırın.

http://www.kozmikanafor.c...-aciklanamayan-yorungesi/

yazık ki bunu yıldızın ateşi söndüğü için düştüğünü sanan cahillere söylüyorum ama hiç değilse bir bakın.

http://astronoloji.weebly...1lar305-ve-meteorlar.html
    1 -4 ... bigfosil