bugün

hoş bir ışın karaca şarkısı. özellikle aradaki keman taksim* insanı büyülüyor.
33/3 başka albümünün kesinlikle en güzel şarkısı. ayrıca albümün ikinci klibinin sahibi.
bas gitarın, hem ritm gitarla hem de ortadaki keman solosuyla süper uyum gösterdiği, klibi pek etkileyici olmasa da, ışın karaca'nın son albümünün en etkileyici parçası...
yaşan(ama)mışlıkların şarkısıdır.

seversin... hep yanında olsun istersin, hiç gitmesin, hep sevsin. ve de öyle olacak zannedersin. ama öyle birşeydir ki bu aşk, içten içe bilirsin birşeylerin eksik oldugunu, bir gün bir yerde tıkanacağını, kabullenmek istemezsin. olacakları an be an hissettigin, görebildigin halde cırpınırsın bir ümit ile. o hatalarını inkar etmezken, sen bahaneler uydurursun o'nun adına, haklı çıkarırsın. avuclarından yavasca kaydıgını bile bile daha da sıkarsın, avuclarını kanatırsın.
az olanların farkında oldugun halde kabullenmek istemezsin.
çünkü bilirsin; acıtır insanı gercek. *
sözlerini anlamadan bu parça beni anlatıyor dersin. o cinsten...çok samimiyim. ilk dinlediğim de bir çok yerde, özellikle nakaratın da ışın karacanın ne dediğini anlamıyordum. şimdi üstte sözlerini okurken ve bi taraftan da dinlerken tamam dedim, yanılmamışım herkesin bir parçasını anlatıyor bu parça.
kalp hala tanrıya emanet...
canımı acıtanlar oldu. sevmeye cesaretim yok. doğru insanı bulana dek bende misafir edecek yer yok.
canı yanmış her yüreğin şarkısı bu.
hakkı yalçın sözleri, dile getiren ışın karaca, karşı konulamaz bir güzellik.*
her bir kelimesi bu kadarmı bir insanı tarif eder denilen şarkıdır.
sözleri itibari ile benim şarkım dır. muhteşemdir. o oynak havasında bile acıtan bir şeyler barındırır.