bugün

Geçmiyor. Geç-mi-yor! Çok sevdiğiniz ve çok özel bir yere koyduğunuz bir insanın size çok basit bir konuda bile dürüst olmadığını gördüğünüz zaman yaşadığınız hayal kırıklığı tamir edilemiyor. O kişiyi canınızdan çok sevmeye devam ediyorsunuz, mesafe de koymuyorsunuz ama o cam kırıkları kalbinize batmaya devam ediyor.
(bkz: kalbim kırıldı)
biri tarafından çok üzülmüş, gücenmiş olmak.
Günlerdir yaşadığım, talihsiz durumlardan biridir.
kolay kırılır. zor tamir edilir.
En acıyan yeri kalbiyse insanın. Bazen insanın kendisini değersiz hissetmesi.
Cam kırıkları gibi batar adamın ciğerine. Sonra telafisi olursa da pek bir şey kazandırmaz. iki şey reaksiyona girerse kalıcı hasarlar bırakır. Dil yarası ve kalp yarası.
bazen yıllar geçse de ilk acı anıyla hissedilmeye devam eden yara.
Kalp kırıklığı ardından yaşanan hayal kırıklığı ölümcüldür.
Can acıtan his. Kırıla kırıla kalpsiz kalmaktan korkuyorum.
Bugün bir kez daha yaşadığımdır. Arkadaş olmuyor işte. Bende sorun var yüksek ihtimalle. Haketmiyorum belki de aşk denilen şu şeyi.
Eti kırmayı başarabilmişler işte. Daha neyini tarif etmeli ki?
hayata küstüğüm an.
çok kötü gerçekten.
bir bu, bir de geçmeyen vicdan azabı.
Her sabah uyanır uyanmaz insan bu hissi yaşamak zorunda mı? Yoruldum cidden yoruldum ve ben artık mutlu olmak istiyorum.
Birisi kalbinizi kırdıysa zaten sizi pek sevmemiştir. Bir süre beraber ağlaşıp, sırıttığınız ama kalbinizi kırarak defolup gitmiş insanlar bilin ki sizi sevmemiştir. Laf sokmuyorum yanlış anlaşılmasın. Çok çok bir zaafsınızdır, geçici birlikteliksinizdir, boşluk doldurmacasınızdır, cinselliksinizdir o kişi için. Geçici olan her şeysinizdir kısacası. Ama sevgi değildir. Bir erkek olarak söylüyorum, Seven bir erkeğin sevdiği kadını kırabileceğine inanmıyorum ben. Kıramaz; üzülür, acı çeker, canı yanar ama yine de kıramaz. Fakat Kırıyorsa sevmemiştir sizi. Biraz hüzünlü değil mi?

Bence hiç hüzünlü değil. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bu işin olmadığına sevinirsiniz. Fazla bir şey yapmayın o mal insanların arkasından. Bir süre ağlayın, sızlayın, acı çekin, hatta dibe vurun ve o içinizdeki her türlü iyi niyeti ve aşkı tüketin. Daha sonra bir silkinin. Seni üzen daşak keyfi yaparken nedir bu karalar bağlamak? yoluna devam edecek gücün de mi yok? bu kadar mı acizsin? Bir asaletinde mi yok? Silkinin ve kendinize değer verin. Tek altın tavsiyem budur; kendinize değer kıymet verin. Dönün ve yolunuza devam edin, zira kendinize yapabileceğiniz en iyi şey o saatten sonra bu olacak. Ve emin olun Sonrasında yeniden iyilikler güzellikler sizi bulur.

Edit: burada basit kırılmalardan söz etmiyorum. 'Berkecan mesajıma cevap vermediiee' diyenlerdenseniz Siz azıcık ötede oynayın.

Büdüt: aslında çoğu zaman o insanların kendileri değil, onların yaşattığı eski dertsiz, güzel günlerdir özlenen. Tekrardan yakalanaması zor olmayan şeyler yani.
Ben neden böyleyim sorusunu akıllara getiriyor. Hemen çabucak nasıl da bu kadar kırılabilirki insan. Nasıl olurda bu nedenli yaşar içinde acıyı.
En zoru da en yakınındakiler tarafından kırılmakmış meğer...
Üstelik tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış misali...
Ya çok kıskancım, psikopatım falan...
Ya da bir şeyler seziyorum hepsi bu...
Çözüm?
Bilmiyorum sözlük başa çıkmayı öğrenmem gerekiyor...
moralin bozuk olmasının mecaz anlamlısıdır.
onarılması zor.

problemi uzatmıyorum ama içimden önceki gibi olmakta gelmiyor.
kolay kolay onarılmayan kırıklıktır. üzücü ve yıpratıcıdır.
Ve kırıkların ağzına kadar taşıp başkalarını da kırması.
geçmiyor be, acısı, ağrısı, üzüntüsü...
=gözyaşı

denebilir.
Kafan kırılsa daha az acır.
güncel Önemli Başlıklar