bugün

Kalp krizi ani müdahale olmadan geçebilen bir şey mi merak ettiğim?

Bir haftaya yakın süredir annem rahatsız.
Dün en son nefessiz kaldı ve hastaneye gittik.

3 olması gereken enfeksiyon 35 mi ne çıkmış.
Kalp krizi geçirmiş olabilirmiş.

Kalp krizi dahi olsa bundan sonra risk teşkil eder mi merak ettiğim.
şiddetine göre ve erken müdahale edilirse kurtulma şansınız olabilir.
sol kol uyuşması.
sırt ağrısı.
yüksek tansiyon belirtileri.
karın ağrısı.
mide bulanması.
soğuk terleme.

bu belirtilerin bazıları varsa en yakın hastane aciline ışınlanmak gerek.
çevredeki birinden varsa dil altı hapı hemen 2 adet dil altına atılarak. ( denedim çalışıyo )
--spoiler--
Prof. Dr. Hamza Duygu: Üst solunum yolu enfeksiyonları kalp krizini tetikliyor
https://bit.ly/3r1iOCG
--spoiler--
google sözlükte "yüreğin olağan çalışmasını bir anda engelleyen rahatsızlık" olarak tanımlayan olgu. buna göre kalp krizi bir anda oluyorsa kalp krizinden hiç ama hiç korkmama gerek yok ki zaten genelde yaşlılık çağında kalp krizi geçiriliyor.
annemin ölüm sebebidir. annem 54 yaşında 23 ekim 2015'te vefat etmişti. yağmurlu bir cuma günüydü. 7. sınıftaydım. cuma namazına gitmiştim. sigarayla kola ve nescafe çok içerdi. su içmezdi.
ailesinde kalp rahatsızlığı olanlar , her yıl kalp muayenesi yaptırsınlar.
bizim de aile tarafı kalp krizinden ölmüş. bizim genetik olduğu düşünülüyor umarım genetik değildir ancak teyzelerim, dayım yaşıyorlar.
8+8 yutturulan haplar ve malüm aşı'dan sonra çıkan yeni moda(!)
önceden belirli bir yaş'a bağlı olarak duyduğumuz... şimdilerde bir çok insanı bekleyen tehlike!
dünyada ölüm nedenleri arasında hala ilk sırada yer almaktadır. Stresli yaşam, büyük şehirlerdeki ağır yaşam koşullarının yanı sıra, kalıtım, kötü alışkanlıklar (beslenme, sigara), şeker hastalığı, yüksek tansiyon, aşırı kilo, yüksek kolesterol ve hareketsiz yaşam da kalp krizine zemin hazırlamaktadır.

Muhtemelen hepsi vardır. Dikkat!
Geçirdiğim şüphesiyle doktora başvurduğum hastalık. Holter taktılar kıpırdayamıyorum mk hani modern tıp gelişiyordu lan.
kalbin durması.
- soğuk terleme.
- sol kol uyuşması.
- mide bulanması.
- ensede sertleşme ( yüksek tansiyondan )
- mide ağrısı

ile gelendir.

varsa dil altı hapı alın ve doğru acile .

başa gelendir.
Dikkat edilmesi gereken ani ölümle sonuçlanabilecek bir durumdur.
Kalp ve şeker genetik hastalık. Babada veya dedede varsa geçmiş olsun.
Sekteyi kalpten gitmek demek.
başınız sağolsun.
sürpriz olmayan sonuçtur...
aşı kutsayıcıları, yazılı ve görsel basın ısrarla bu gerçeği görmüyor ve hususi olarak yansıtmıyor!!!
Genetik bir rahatsızlık olduğu söylenir hep.
görsel
Covid aşısından sonra kalp krizi ve beyine pıhtı atması çok fazla arttı acaba aşı ile ilgisi var mı çok merak ediyorum,millete dayadılar 6 doz aşıyı.
bazı ailelerde genetiktir.
sigara kullanan, depresif, öfkeli biri olarak hem ailede genetik hem de risk altındayım.
Göğüste yanma ve sıkışma hissi, solgunluk, terleme ve nefes darlığı, kalp krizinin ilk belirtileri arasındadır. Bu belirtiler eğer kalp damarı tam tıkanmış.
39 yaşında da geçirilir. Hatta 36 yaşında kalp krizi geçirip ölen de oldu. Artık yaş sınırı 30'lara kadar düştü.
görsel
ona bakılırsa 2019'da bir veteriner 32 yaşında kalp krizi geçirmiş. ben 2018'de de öyle bir şey duymuştum.
bedende yaşanan bir nevi ekonomik krizdir. akar kesilince yaşanır. ölümcüldür.
güncel Önemli Başlıklar