bugün

Beklediğimdir.
bana da olabilir. damarların tıkanması hiç de zor değil bu kadar çok sigara içerken.
dün çakı gibi adamı verdik toprağa bundan dolayı.
''olma bu ibne şeyleri abi, içinde ne bok olduğu belli bile değil'' dediğimizde kızardı bize!
bunu enjekte edenlerin kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksek.
kurnaz olmak gerek, yoksa ani bir tıkanma... paket!!!
Sigara, ayçiçek yağı ya da katı yağlarla yapılmış yemekler, trans yağ içeren onca paketli gıda...

Kalp damar rahatsızlıklarının pik yaptığı bir dönemde olmamız asla tesadüf değil.
Arnavut biberi!!!
Veya emsali acı biber!!!

Aklınızda bulunsun:
Kalp krizi geçiren birinin ağzına basın acı biberi!
Korkmayın acıdan kimse ölmez!

Bir anda o acıya tepki olarak kan rush yapar, hızlanır!
Bir şekilde kimi zaman kurtarabilir kimi zaman vakit kazanabilirsiniz!

Merak etmeyin tıbbı ve bilimsel ve geleneksel temeli var bunun.
stres ve sigaranın da yol açabildiği üzücü olay.
sülalemizde ırsi kalp krizi durumu var. hayallerim ve kadınlar konusunda yaşadığım üzüntü de 20 - 30 yaş arasındaki güzel kadınlar ile aramdaki yaş farkına ve aşık, pembiş çiftlere üzülmeye devam ettiğime göre kalp krizinin yakınlaştığını düşünüyorum.
hayallerimi gerçekleştirmek, aşık olmak, aşık olduğum ve bana aşık olan kadınla tutkuyu yaşamak isterdim. ama olmayacak gibi. bu derin moral bozukluğu beni öldürmeden önce bir çare bulmalıyım.
benim için dua edin lütfen.
En çok kalp krizi, Sanılanın aksine sıcak havalarda değil soğuk havalarda geçirilmektedir.
çok normal. soğuk havalarda damarlar sıkılaştığı için daralır.
Direkten döndük, bi anjiyoyla yırttık gitti.
ne yazık ki genetik olarak da rastlanan üzücü bir olaydır. 10 sene içerisinde geçirmemeyi umuyorum.
sıcağa, soğuğa gelene kadar sigara içmeyin, sağlıklı beslenin.
Elimden babamı alan sağlık sorunu.
Bu ölüm sebebine çözüm bulunsa dünya nüfusu 10 milyarı kesin geçmişti.
sürü psikolejisiyle hareket edenler, korkuya kapılanlar, siyasilerin ve çevredeki korku pompalıyıcılarına itimad edenler, zokayı yutanlardır- ki ''pıhtı attı'' söylemi yine bunlara aittir.
En güzel ölüm şeklidir.

Sürünmeden, çekmeden çektirmeden tık diye.

Yok oranı açtılar yok buranı kestiler yok pataloji için parça aldılar...

Babamdan da bana mirastır.
Kalp krizine karşı önlem alırsınız, spor beslenme vs ile. Sonra kanser olup sürünerek, hastanede yatarak ölürsünüz. Size bakanlar da ölsün artık ta hayatıma bakayım, mirası da bana kalır diye düşünür. Bırakın kalp krizinden hık deyip ölüp gidin . Zorlamayın boşuna.
Başladığı andan itibaren şiddetli biçimde öksürerek etkisi azaltılabilecek rahatsızlık.
Bilmiyorum ama kestirme bir ölüm şekli gibi geliyor. Perişan olmadan perişan etmeden tiril tiril havadar yerden öte dünyaya seyahat imkanı sağlar.
Nedenleri şunlar olabilir:
-obezite,
- damar tıkayan krema gibi gıdalar,
- allah’ın sıcağında hayvan gibi içmek,
- gece yeme adeti,
- sigara,
- stres,
- hep hayal ettiğiniz birinin elinize ilk kez temas etmesi.
son madde dışındakiler bence de olabilir.
Türk Kardiyoloji Derneği’nin verilerine göre; Türkiye’de her yıl 300 bin kalp krizi vakası görülürken, kalp krizine bağlı 125 bin ölüm gerçekleşiyor.
bazı ailelerde genetik olarak bulunan sağlık sorunu.
geçen kalbim ciddi biçimde ağrıdı geçti. düşündüm. 20 senedir pozitif duygularımın azalarak bittiği, sürekli başkalarının mutluluklarına maruz kaldığım, saçma ve anlamsız bir süreçte sürüklenip duruyorum. mutsuzum. asla istediğim mutluluğa sahip olamayacağım. tavsiyeler de artık bayıyor. zaten kendimden çok babam için direniyorum. ama çok mutsuzum.
o günden beri sigaraya da, yemeye de daha çok zaman ayırıyorum. en azından bunlar iyi geliyor. sağlıklı yaşamak mı ? anlamsız bir hayatı mı ?
Allah büyük konuşturmasın ama mutsuzluğa alıştığım bir hayatı neden sağlıklı yaşamam gerekiyor ki ? Allah' ın gücüne gitmesin ama mutsuzum işte. o da yalvarışlarımı duymuyor, bir ışık göndermiyor. ben de kendime inadına dikkat etmiyorum.
Sonum. Maalesef.