bugün

hamam böcüsü, karafatma isimli böcünün ülkemizde bulunan üç kardeşinden biridir. yurdumuza marshall yardımlarıyla gelmiştir. bilenler bilir kurtlu bozuk unlar yardım adıyla bize yamanmıştır. eğer büyüyüp palazlanırlarsa uçabilirler de. genellikle mutfak banyo gibi mahallerde ortaya çıkarlar daha doğrusu pek çıkmazlar karanlıkta harekete geçerler. yatak odasında görüyorsanız artık bir çözüm bulmanızın vakti gelmiştir. şu sıralar köpüklü böcek ilaçları çok iyi sonuç vermektedir. tabi ilacı kullandıktan sonra eve bir süre girilmemesi gerekmektedir. sıcak ortamlarda yaşar evinizde yoksa bile komşulardan muhakkak gelir. bu sebeple kapı pencere su gideri gibi yerlere ara ara böcek ilacı sıkmak faydalıdır.
diğer türler sıradan karaböcükle, marmara bölgesi nde sık karşılaşılan ormanlık alanda yaşayan uçan akşamları bahçeyi sularkene üstünüze saldıran türdür. hafif korkutucu olabilir.
(bkz: Alman Hamamböceği)
bu böceğin ismi hayli düşündürücüdür.
kaloriferli ısıtma sistemleri yok iken bu böceklere ne deniliyordu.
yoksa bu böcekler kaloriferin icadından sonra o peteklerin arasındaki ambiansın koşulları(sıcaklık,nem,karanlık) sayesinden yoktan mı evrimleştiler diye düşünmemiz mümkündür.
(bkz: sarı böcek)
(bkz: kalorifer böcekleri noktalamaya önem verir mi)
(bkz: böceklere böcü denince sevimli mi olunur)
genellikle gece gezer bu haşeratlar.oldukça hızlı hareket ederler, takip etmek mümkün değildir.büyüdüklerinde uçtuklarına inanılır***. bu yaratıklardan kurtulmak kolay değildir.ne kadar ilaçlasan da bir şekilde hayatta kalmayı başarıyolar.
kumral kalorifer böceği olarak da bilinirler. tam bir illettir bunlar seks makinasıdırlar birken bin olur şerfsizler. o sebeple görüldükleri ilk yerde en vahşi yöntemle öldürülmelidirler.
evrim teorisinin kanıtıdırlar. *
çoğu insanın evinde hamamböceği,karafatma vb. bulunmasa da mutlaka kalorifer böceği yaşamıştır.o yüzden hepimizin en aşina olduğu böcek türüdür
gece ortaya çıkarlar genelde, tuvalete girdiğinizde ve ışığı açtığınızda bir an afallayıp donakalırlar. hangi böcüğün akrabası bilemem ama zeki oldukları kesindir. ilk hareketinizde 1-2 tanesi deli danalar gibi etrafa kaçışırlar, sinyali alanlarda mevzilerine çekilirler. sinyali veren ipneyi ezdiğinizde ortada hiç bir böcük kalmaz, zira ertesi gün hiç beklenmedik bir zamanda ve yerde b-planı ile geri dönecekleri kesindir. bu arkadaşlara karşı kimyasal savaş yerine, bir pc oyunu tarzı savaşmanız size çok daha fazla zevk verecektir. kendimden biliyorum, kendim banyoda müthiş bir zafer sarhoşluğundayken, mutfak lavabosundan saldırıya geçtiler. hep aynı gerçek, en büyük en önden geliyor, öldürdüğünüzde 1-2 gün kaybolup, kontra-atak saldırıyorlar...
onlardan milyonlarca kat büyüklükte olmamıza rağmen ne zaman görülseler mide bulandıran hatta benim gibileri korkutan pis böcüklerdir. renkleri biçimleri bulundukları lokasyonun sıcaklığına göre değişir. *
(bkz: ara form bulduk harun yahya nerde)
http://www.ozgunresimler....lorifer_bocegi_resim4.jpg

budur.
gece vakti ortaya çıkan, allah bin türlü belasını versin dediğim böcektir. sırf bunlar yüzünden 5 çeşit böcek ilacı alıp evi ilaçladım. orospu çocukları nasıl hızlı yürüyorlar bir de.
böyle kımıl kımıl feci atletik, aynı derecede iğrenç böceklerdir. o öyle kıpırdandıkça elim ayağım uyuşuyor, küçücük böcek koca insanı etkisiz bırakabiliyor.
üşümüş böcektir.
çok hızlı hareket eden, hızlı ürüyen son derece iğrenç böcek türü. fırın altlarında, bulaşık makinesi altllarında, mutfak tezgahı kenarlarında yaşarlar genellikle. geçen akşam mutfakta gördüğüm bitanesinin peşine düştüm irili ufaklı 5 tane öldürdüm. bu sabah öldürdüğümle toplamda 6 ediyor. bu akşam bütün mutfağı ilaçlıycaz. tavsiyem bitane gördüğünüzde bilinki yuvası mutlaka vardır odayı ilaçlayın.
haysiyetsiz, kişiliksiz, karaktersiz, hamam böceği olmaya çalışmış ama becerememiş böcektir.

(bkz: vücutta böcek dolanıyormuş gibi hissetmek)
çirkin ötesi böcek.
ağzı gözü yamulasıca.
altan ıstma sistemleri böceğide vardır.
bi süredir aynı evde yaşıyorum bu orospu çocuklarıyla. evet böyle dedim çünkü evde kendimi sığıntı gibi hissetmeye başladım. gece tuvalete kalkıyorum tuvalette karşılıyolar, mutfağa su içmeye girmek için bu orospu çocuklarında izin alıyorum. ulan böceksen böcekliğini bil pezevenk. yazıcımın içinde bile küçük bi koloni kurmuşlar. bide ölümsüz bu ipneler evi 3 adet * raidle ilaçladım banamısın demedi allahsızlara. dur ama dinsizin hakkından imansız gelir. ** buda olmazsa amına kodumun yerinde yakarım bu evi.**
Kara böceğe Göre daha sevimli ancak görüldüğünde birkaç saniye için korkup sonra öldürülmekten bu sevimliliğine rağmen kurtulamayan canlıdır. Bugün yurtta bir tanesini hakkın rahmetine kavuşturdum. Pişman değilim yine olsa yine yaparım.
karafatma'nın sarışın kardeşi.
ne zamandan beri dünyada var olduklarını düşündüğüm böcek türüdür.

böcekler bizim midemizi bulandırıyor diye onları öldürmeye çalışıyoruz. ama aslında onların doğal ortamlarını bozup yerine koca koca binalar diktiğimiz için hayvancağızlar yaşam mucadelesi vermek için ne yapacaklarını şaşırmışlardır.
fibro gel adından bir ilaç sayesinde 2 gün içerisinde ölüsünü dahi göremeyeceğiniz haşerat.