1. ?.
  neticesinde buraya oy veren %10 küsürlük kesiminde kalitesiz bir muhalefeti neden desteklediğini akla soru olarak getiren tanım.
  ya bu insanlar çok salak hala kalitesiz muhalefewte oy veriyor, ya da bazı insanlar muhalefetin ne olup olmadığını bilmeden onu kalitesiz olarak belirliyorlar.

  --spoiler--
  hala hatırımdadır, komik olarak nitelenen bir arkadaş birgün bir espri yapmıştı da ders oracıkta kaynamıştı.
  hocanın arkadaşın yazdığı bir cümleye özne yüklem uyumsuzluğuna işaret ederek "bu cümle uyumsuz" demiş, malum arakdaş da "cümlenin otoritesi misiniz hocam siz de" diye bir karşılık vermişti ki ben orada ikiye ayrıldığımı hatırlıyorum.
  arkadaşın bu kaliteli esprisine mi yoksa salaklığına mı hatırlamıyorum.
  --spoiler--
  ... chemsuk
 2. ?.
  bir şeylere karşı çıkmak adına saçmalama olayını abartan akıllıca hareket etseler istediğini çoktan başarabilecek parti.
  1 -1 ... buss
 3. ?.
  kalitesiz iktidarların olduğu yerde muhalefetin de kalitesiz olmasının doğal sonucudur.
  2 -3 ... hayirli1i
 4. ?.
  başkanı halka hitap etmesini bilmeyen, doğrusunu isterseniz ne dediğini bilmeyen bir başkan modeli çizmiştir şu ana kadar. çözümle uzaktan yakından bir alakası yoktur. bu adamın günlük hayatı da muhalefetlikle doludur*.
  cumhurbaşkanı seçimi için önce "halk seçsin", sonra sıkışınca "meclis seçsin" dedi ya. hatta vekillerden birisi de "bırakalım deniz baykal seçsin" lafı soktu. tahminim ondan sonra kafadaki "v" kayışını koparmıştır.
  başkanı istifaya çağırmak için (bkz: baskan istifa)
  1 -1 ... kobayashe
 5. 1.
  kalitesiz iktidarın kalitesiz muhalefeti.
  ... kereta
 6. 2.
  Bu kadar kalitesiz ve vurdum duymaz bir yönetime bile muhalefet edemeyen, zamanında RTE'nin yasağının kaldırılması için oy kullanıp sonra aynı adamın koyduğu yasakları uzaktan izleyen, Türkiye'nin önde gelen meseleleri hakkında ne düşündüklerini merak ettiğim fakat bir türlü öğrenemediğim siyasi oluşum. Eğer bugün AKP için kapatma davası açılmış, siyasi ortam gerilmiş, hukuk ve kararları tartışılır hale getirilmeye çalışılmış ise bunda bu muhalefetin büyük payı verdır.

  Pasif muhalefet olmaz. Deniz Baykal'ın yerinde bir süleyman demirel, necmettin erbakan olsaydı AKP yüzde 7 bile alamazdı.
  -1 ... jacksparrow
 7. 3.
  kalitesiz bir başkana sahip olmasından kaynaklanan kalitesizliktir.
  1 ... lord esseinski
 8. 4.
  chp atatürk'ün partisi olduğu için "kalite" sorunu gibi bir sorun yoktur. dolayısı ile yanlış bir önermedir. ne münasebet canım. atatürk'ün partisi olm o. suçlamayın lan.

  sümme haşa. tövbe deyin.

  büdüt: bilinçaltına inmen lazım genç!*
  2 ... ehl i dil
 9. 5.
  (bkz: muhalefete iso 9001 belgesi veren sozluk yazarı)
  -1 ... cavit
 10. 6.
  85 senedir çankaya'dan muhalefet eden, halkın partisi olmaktan uzak, türkiye'de elit kesimin elinde özkütlesi azalan laylaylom partisi.. askerin partisi.. bir ülkede olmaması gereken tüm kirli işlerin odağındaki parti..
  ... zajo