bugün

Bir mekana gittiklerinde menuye bakmadan 'kardes bize ne getir biliyor musun?' demek. Sigir ve kalitesizsiniz iste abi.
Çirkef, iki yüzlü, yalancı ve kibirlidirler.
çok ses getireceğim iddiasında bulunup kendi karanlıklarında kaybolmaları.
- başkalarının hayatlarıyla, yaptıklarıyla fazlasıyla ilgilidirler. eleştirmek, açık aramak onların işidir.

- ayrılmayı bilmezler. ayrıldıkları sevgilileriyle ilgili ne var ne yok ortaya dökmekten hiç utanmazlar.

- başkalarının açığını bulmaktan, bunu defaten dile getirmekten hoşlanırlar. vampir gibidirler.

- susmayı bilmezler( burda susmak hak aramak anlamında kullanılmamıştır). hani efendilik dediğimiz şey yoktur.

vs vs..
leyla ile mecnun ve behzat ç izlerler, neşet ertaş dinlerler, cem yılmaz'a gülerler.
Yabancı dilleri türkçe içinde kullanmaya gayret ediyorlar.

Hayatının önemli bir kısmını dışarıda geçirenler bu kapsamda değil.
kalitesiz olduklarını düşündükleri insanları burada gömenlerdir kalitesizler...
Sosyal medyada tanıdık tanımamadık kim varsa hepsi masum, hepsi suçsuz, hepsi kaliteli amk.
Öyle olsa insan ölmek istemez.
Herkes çok biliyor.
Az önce meme resmini favladım. Ben kalitesizim. Kakayım. tüh bana
kalitesiz olmaları.
yalan söylemekte başarılı oluşları.
Batarya suresi cok kisa. Ekran parlakligi kisik olmasina ragmen bir gunu cikarmiyolar.
saygısızlıktır, her anlamda..

bunca hayatımda, gözlemlenebilir seviyede saygısız olup da kaliteli olduğu iddaa edilen herhangi birisini görmedim.

buna itiraz edecek birisiyle kalitenin ne olduğunu bile tartışmam.
Boş konuşmalarıdır.
fenerbahçeli olmaları.
empati yapamama durumudur.
Çirkeflikleri dahi savunmaları.
Konuşma adabından bihaber olmaları, en büyük ortak özellikleridir.
Kaba, hadsiz, boş beleş konuşmalarıyla, üzerlerine şeltox sıkmak istediğim,oldukça kalabalık bir güruha dahildirler kendileri...
Körolasıcalar cinsinden...
dedikodu dozunu ayarlayamamak gereksiz yere kıskançlık yapıp kin gütmek.
Hakkında bir bok bilmedikleri bir konu hakkında sanki üzerine 2 üniversite bitirmiş gibi konuşabilmeleridir.
Hepsi çok bilirim ayağına her konuya atlarlar. Bilselerde bilmeseler de mutlaka bir fikirleri vardır.
Kalitesizlik.
Ortak özelliğimizi öğrenmeye geldim, iyi ettim mi?.
Hiçbir dayanağı olmadan kibirlenmeleri. Kendilerini en iyi en mükemmel en vazgeçilmez sanır bu insanlar ama gerçek bunun tam aksidir.
Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet ayrimi yapmaları, fenerbahceli olmalari, önüne gelen her popçunun topçunun yalakasi gecmiste yasamis olan bir cok kisiye de kölecesine tapmalari. Ezel, vatanim sensin, suskunlar dizisi izleyenler de bu sinifa dahildir.
Çirkef olmaları iyi bi şeyi bile güzel dille anlatamamaları tartışmaya gelişmeye yeniliğe kapalı olmaları saygısızca bencilce davranmaları Kadir kıymet bilmemeleri verilen değeri suistimal etmeleri sebepsiz ani gereksiz çıkışları cehaletin esiri olmaları bu gerçekleri asla kabul etmemeleri kaba olmaları .
Çıkarları uğruna satamayacakları, ihanet edemeyecekleri birinin olmaması.

Zevkleri uğruna bir hayat yaşamaları.