bugün

Her bayram istisnasız verilen şekerlerdir.
bu sene de istisnasız maklube teyzelerde verilen şekerdir.
Feykin de feyki, susamlı musamlı yapış yapış şekerlerdir. Kapıya gelen Şeker toplayıcı çocuklara iteleyiniz.
tadı kötü olan ve diğer şekerler içinden elenen şeker
silinip gitmesi an meselesi olan şekerlidir.
yerini neden yapıldığını hala anlayamadığım küçük tümsek çikolatalar almıştır.
onların da bir eksiği yoktur,her ikisi de iğrençtir.
yukarıda da bahsedildiği gibi ambalajından çıkaralımadığından ötürü ambalajıyla birlikte yenen şekerlerdir..beyaz ve siyah olanlar kalitesizlik konusunda şeker aleminde çığır açmışlardır..
bir kere ikram edilmiş ve siz de almış bulunmuşsunuzdur bundan sonrası tam bir psikolojik savaştır.bütün gözler size dönmüş gibidir,ayıp olmasın diye ağzınıza atarsınız ve ben bir su içeyim diye mutfağa koşarsınız..
yenilmediklerinde daha kalitelidir.......
ugur dündar ın basmış olduğu fabrikanın birinde üretilmiş olması muhtemel olan şekerlemedir.
(bkz: ender çikolataları)
bu şekerler nezaketen alınır kağıdan çıkınca en yakın yere atılır
türkiyede mide yıkama cihazı yetersizliğinden doğal bir mide yıkama ünitesi olarak kullanılan bu şekerler daha sonra amacından saparak hastabakıcılar tarafından piyasaya sürülmüştür..
ağzınıza attıktan sonrası eriyip bitmesi kabusa dönen şeker...
kapıya bayramlaşmaya gelen çocuklara verilen şekerlerdir.. genelde misafirlere çıkarılmaz yoksa rezil olunur
kilosu 2 ila 3 milyon arasında değişen boyalı,tatlandırıcılı sert hamurlar.ambalajından tadına,veren insandan satılan yere kadar bilimum özellikleri kalitesiz olan yenmeyen cisim.maddi durumla alakası yoktur bir kişilik bozukluğudur..çok çektim ben bu şekerlerden..

hatta biri dişimi kırdı..
(bkz: yalandan kim ölmüş)