bugün

Pillerin çok pahalı olduğu döneme denk gelen, ayda yilda bir alabildigi kasetin değerini bilen, üç kuruş tasarruf yapmak için kas yapan, cd den önceki zamana denk gelen walkman neslidir.

Sanki daha güzel, daha doğal, daha ictendir.
(bkz: ota boka efsane diyen nesil)
micheal jackson'ı kadın sandığım dönemlerdir.
walkmanin pili bitmesin diye yolda, dağda, bayırda kalemle kaseti ileri veya geri sarmış nesildir.
radyodan şarkı kaydederken araya anons sokan dj'ye de seri şekilde küfür etmiş nesildir.
kaset doldurtan sonra walkman ile doyasıya ve usanmadan dinleyen nesildir.
arabanın dikiz aynasına cd asıp radara yakalanmıyor sanan boş cd satanları zangin eden efsane nesil.
ucundan çok az bir farkla yakaladığım nesil.. çok az ama.. biz cd ile büyüdük..
kasetçiye a yüzü hareketli b yüzü slow olmak üzere dönemin şarkılarından doldurtmuş nesildir kesin bunlar.

ayrıca bildiğin 30+ olgun erkek avi. olmuş lan başlık. uuu yazın yazın not alıyorum beyler *
80 lerde doğmuş ekmeği yerden alıp 3 kere öptükten sonra yükseğe koyan nesildir.
(bkz: bi bitmeyen nesil)
küçükken (beş altı yaşındayken) hafta sonları sabahleyin annemle babamdan önce uyanıp ingilizce eğitim kasetlerimi inlerken bozulmuştu birgün.* o zaman sarardım işte. tabi sonra cd ler çıktı falan filan..
(bkz: kurşun kalemle kaset sarmak)
vardır böyle bi nesil.
benim de içinde bulunduğum nesildir. güzel günlerdi. öyle değerliydi ki kasetler, sarınca bantları kopacak diye epey uğraşırdık.
liseli hatta üniversiteliler bilmez.
Çok iyi hatırladığım günlerdir.
Bendir. Hele o bantlar ters düz olunca attığım taklaları ben bilirim. Kapar bantla yapıştırılır. Vay be fosil olmuşum.
Yaşlandıgımı hissettiğim başlık.
babaya yakalanıldığında ulan eşşoğlueşşek nidalarını duyan nesildir. Çünkü babanın en kıymetli kasedinin üstüne dandik dandik şarkılar çekmişsinizdir. Baba bunu o an öğrenmiştir. Gerilim filmi olsa imdb puanı en az 8.
evinde belki de hala teyip ve kaset bulunan bir nesildir.