bugün

aldıkları kilolardan ötürü ya da hareketsiz yaşamaktan ötürü ya da havaya bakarak yürürkene ya da gezmeden çıkmışsa orda yaşananları düşünürkene ya da gençliğini bir an hatırlayarak nasılda sekerek yürüyordum bi deniyeyim oluyomu gibisinden düşünerek yapılmış haretlerin sonucudur.
kaldırımın eğimli olması ve teyzelerin birbirinin peşi sıra yürümeleri neticesinde görünebilecek manzaradır.
aynı zamanda belediye otobüsünden inerken basamağa erişemeyip* ayağı kayarak düşen ve kıçı içi başı her bir tarafı gözüken teyzelerin gün arkadaşlarıdır. Adeta bir top görünümü kazanarak Adile Naşitsel bir hüzünle, başlı ve örtülü bir biçimde kendilerini asfaltla bütünleştirmektedirler.
seri yi 4 lü burguyla bitirebilecek potansiyele sahip teyzelerdir.
ayrıca çok iyi şemsiye ve çanta kullanırlar sırıtmamak veya sataşmamak gençlik adına yararlıdır.
ilgi çekmeye çalışarak komik duruma düştüklerini fark etmeyen menapozik, obez, xx kodlu insan tipi.
(bkz: bulvarda uclu salto atan olimpik teyzeler)
günden çıkmış teyze modeli. yedikleri unlu kurabiyelerin midede silindirik hareketlenmeleri ötürü vücut da buna uyum göstermekte. yuvarlana yuvarlana gitmektedirler işte ne mutlu.

ben de işi gücü bırakıp sokaklarda yuvarlana yuvarlana giden evimin teyzesi olmak istiyorum lan. mutluluğun resmi budur işte..
(bkz: teyzeler şehri bursa)
(bkz: araba kullanan yaşlı başlı teyzeler)
bu teyzelerimiz altın günlerindne çıkıp iyice dedikodu moduna girdikleri için,misafirliklerde yedikleri pasta,börek vs. etkisiyle hergün alınan binlerce kalori ile şişmiş de şişmiş topaç gibi olmuşlardır.Kaldırım eğimliyse tutmak gerekir, lakin teyzenin yuvarlanarak birisini ezmesi istemsiz bir cinayete yol açabilir.