1. 1.
  pizza, lahmacun, hamburger vs. kuryelerinin motorlu araçların kullanması için yapılan koca yol dururken insanların yürümesi için yapılmış olan kaldırımı işgal etmesidir.

  zaten göt dükkan sahipleri en az içerideki kadar malı dükkanın önüne yığarak kaldırımı iptal etmişken bir de bu orospu çocukları aralıksız korna çalarak insanın dibinde belirdiğinde çıldırmamak elde değil.

  uyarmak pek işe yaramayacağından inatla yol vermemek ya da plakasını alıp çalıştığı yere* ya da direkt polise şikayet etmek bir çözüm olabilir.
  2 ... anengineer
 2. 2.
  anasına sövdürmek isteyen evlatların işidir.
  ... memocan2468
 3. 3.
  müşterilere sempatik olmak adına ''yarım saat içinde gelmezse bedava'' diye bir kampanya başlatıp, geciken pizzaların ücretlerini o kuryelerin maaşlarından keserseniz ve bu adamların o paraya ihtiyacı varsa, doğal olan durumdur.
  1 ... 1933 was a bad year
 4. 4.
  genelde az gelismis ulkelerde yasanan durumdur.
  ... minik pipili bermuda seytani
 5. 5.
  Araba kullananı gördüm motosiklet bisey mı? Üstelik pişkin pişkin arkadan kornaya basıyordu, sanki doğrusunu yapan oymuş da, ben yanlis yerde yuruyormusum gibi.
  1 ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
 6. 6.
  Dangalakliktir. Bu boku yiyen motorcular var hakikaten ve onlari gordukce onlar adina ben utaniyorum. Bu nasil bir salakliktir arkadas. Altindaki motorlu bir tasit. Karayolu yapilmis onun icin. Ne bok yemeye kaldirimdan gidersin sen.

  bir degisik versiyonlarida kaldirima araba park eden insanimsi ve kaldirimdan bisikket suren cocuktur. Hadi cocuk kucuk. Korkuyordur yola inmeye(bisiklet yolu yapmayan belediyeler utansin) ya araba sahibine ne demeli? Adam sanki orasi onun otoparki, yayalarda aradan geciveriyorlarmis gibi arabasini kaldirima rahat rahat cekme hakkini kendinde gorebiliyor.
  2 ... giovanni troia
 7. 7.
  belli dengesizlerin icra ettiği eylem.

  adam bodoslama yaya yolunda gidiyor, motor bir sağa, bir sola meylediyor. o an donup kalıyorsun ya da motordan kaçmaya çalışıyorsun.

  geçen sene sıçırtmanın biriyle kavga aşamasına gelmiştim. umarım bir daha tekrarlanmaz.
  ... muhendis tarihci
 8. 8.
  özellikle moto kuryelerin yaptığı davranıştır. normal motorsiklet süren bu hareketi yapmaz ama moto kuryeler kaldırımı işgal eder. insanların yanında gaza basarak hızlıca geçer gider. Bunun sebebi bilinçsizlik, eğitimsizliktir.
  Tabii burada tek moto kuryelere suç yüklemek insafsızlık olur. bu suça iten en büyük unsur patron denilen kesimdir. daha fazla sipariş teslim etmek için çalışanlarını bu yola sevk ediyorlar. Dominos pizzanın ''30 dakika içinde gelmezse, sipariş ettiğiniz pizza bedava'' kampanyası yüzünden yüzlerce moto kurye yaralanmış ve bazıları ne yazık ki vefat etmiştir. Kaza filan olmasa o pizzanın fiyatı, çalışanın maaşından kesiliyor. Şuan bu uygulama devam ediyor mu bilemeyeceğim. Ama olaya derinlemesine bakmak şart.
  ... mirasss
 9. 9.
  " orospu çocuğuyum " demenin değişik bir şeklidir.
  1 ... teflon