bugün

çok kullanışlı olmasına rağmen ülkemizde özellikle gençlerin pek bilmediği bir sözcük.
larker'ın karması.
cuk oturmuş valla. *
465-471 arasında gezindiği görülen karma. diğerleri için:

(bkz: karma listesi)
451'den başlayan karma.
kaçta bittiğini merak ettiğim karma. pek güzel durmuyor lan bu.
sözlüğün beni de dahil ettiği karma rütbesi.
halktan uzak bir tanımlama mîrim*...*
normalden farklı, daha güzel, herkesle aynı olmayan, süper, enteresan vb... anlamına gelen bir sözcük.
çok şahane bir karma ünvanıdır. insanı öyle gayriciddi şeyler yazmaktan alıkoyar.
cok afedersiniz yazarin gotunu kaldirir.* onume gelene "sen benim kim oldugumu biliyor musun lan?" diyesim geliyor sozluk.
yaşım oldu 27 hala bir cümle içersinde herhangi bir kimseden duymadığım sözcük.
alınabilecek en güzel karma terimidir sanırım. * *
ehem öhöm şeklinde sevindiren sözlük liyakatı.
her zaman türünün iri taneli ve seçkin örneği olmayabilir. örneğin, bakliyatı elerken kalburun üzerinde kalan; kimi zaman çer-çöp, kimi zaman da kurumuş hayvan tersi olabilir ki bu durum, deyimin mecaz kullanımındaki ince fikri sıkıntıya sokar.

" hani bu adam için kalburüstü demiştin ya! haklıymışsın. ne kokar ne bulaşır, kurumuş bir davar tersi çıktı."
Lan bu sözlük gerçekten taşak geçiyo bi yerden sonra sanki.

Bi süper mario diyo , bi kalburüstü diyo.

Kafalar karıştı.
şimdiye kadar görülen en iyi karma sıfatıdır. sevdim lan ben bunu kalsın uzun süre.*
kodoman da denebilir.
kalbura oturan kişilere de denilir.
bakın kalbur: görsel
bunu bi de nalbur üstü sananlar var. düzelttiğinizde de iki saat yaptığı yanlışı mantıklı hale bürümeye çalışanlar var. "hayır canım nakburcunun üstü işte. onun bir üst seviyesi" şeklinde.. yanlışını savunurken bir de nalburcu diyor adam.

evlerden ırak.
çok önemli, üst düzey, kodoman insanlar için kullanılan tabir. ayrıca (bkz: kalburabastı).
Kalbur bir eleme aletidir. Kalburun uzerinde kalanlar iri falan olur. Kalbur ustu de zengin babayigit kisilere kullanilan laftir.
kalburüstünü anlamak için önce kalburu bilmek lazım. (bkz: kalbur)
yeni karma sıfatı. hadi bakalım.
Karmalardan biridir.
şuan ki karmam.
karma terimim.