1. 1.
  Öğrendiğinizde bi miktar can yakar.

  Eğer o senin ilkinse sende onun ilki olmalısın dediğim durum.
  9 -3 ... muphem hatun
 2. 2.
  Peygamberin yaptığıdır. O kadar da anormal bir şey değil dostlar abartmayın lütfen. Eğer kişi zina yapmadıysa, sınırlarını koruduysa muhatabın duygusal geçmişini kafaya takmamak lazım. Ben takmam en azından.
  1 -3 ... yazar x
 3. 3.
  hiç kimse başkasının kalbinde nasıl bir iz bıraktığını bilemeyeceği için, bu konuda ahkam keserken iki defa düşünmek gerekir.
  4 ... monk of monkmountain
 4. 4.
  bir kişinin izi kalmışsa sadakat konusunda tereddüt etmeye luzum yoktur. birden çok kişinin izi kalmışsa o sıkıntılı biraz.
  -1 ... ruh okuzu
 5. 5.
  Büyük konuşmamak lazım ama böyle bir şey yapmam diye düşünüyorum. Her iki taraf da mutlu olamayacak sonuçta. Hem kalbinde başkasının izi olmasına rağmen yeni birini hayatına alan insanın samimiyetinden şüphe ederim. Madem o kadar yaralı acısını kalbine gömsün otursun, başkalarının hayatını da zehir etmesin.
  2 -1 ... darulmihen
 6. 6.
  arkadaşlar aramızda hiç kalbi kalmayanlar var.

  bence bu biraz daha iyi bir senaryo.
  7 ... corbadaksinekkanadi
 7. 7.
  iz kalması derken... önemli olan bu çünkü. Mesela eski sevgilisinin kendisine ettiği ihanet izi kaldıysa bu iyi bir şey, artık kimseye kolay kolay gyvenmemeyi öğrenmiş olur.

  Ama diğer türlü hala eski sevgilisinin kendisine yaşattığı güzel şeyleri düşünüp kalbinde onun izini saklıyorsa, aldatır o ayrılın.
  2 -1 ... kendi kendine kendini arayan
 8. 8.
  Yürekte başka yüzükte başka isim yazmaz.
  2 ... zehir taciri