bugün

o kalabalıktaki herhangi birinden nerden geldiği belli olmayan bi uçantekmeyi hak etmiş babadır
(bkz: uçantekmeyi hak etmek)
(bkz: sokakta çoçuğunu azarlayan ebeveynler)
şov peşinde koşan babadır. nerede bir kalabalık görse ya kulak sündürür, ya ense patlatır ve bu şekilde kalabalığa gözdağı verir.
kağıt üstünde babadır. bir işlevi yoktur.
Ne olursa olsun yaşı kaç olursa olsun bir çocuğun onurunun ve şerefinin ayaklar altına alındığı,
yerin 7 değil 70 kat dibine geçtiği an.

Düşünebiliyor musunuz?
Cafede arkadaşlarıyla sıkı bir counter oyununa kaptırmış giden bir delikanlı,
Babası içeri giriyor hışımla ve tanıdık tanımadık herkesin önünde kafasına indirmeye başlıyor tokatları.
küfrün ve ağır lafların bini bir para...

Bir yanda arkadaşları, diğer yanda tanıdık olan olmayan bir düzine bay bayan insan topluluğu.

çocuğa yazık oldu dedirten, babaya da yazıklar olsun denilen olay.
gelecekte, çocukta obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, depresyon, vb. ruh hastalıklarının oluşmasına sebep olacak kişi.
Benim babamdır.Yaş itibariyle artık sadece sesi çıksada insanı üzen ve babasından uzaklaştıran bir durumdur.Aman dikkat deyim elinde silah olsa vurur çocuk. babasını bile tanımaz o aşşağılayıcı ve meraklı gözler altında.
çocuğundan ileride büyük nefret görrme ihtimali olan babadır.
ha kalabalık ortamda ha yanlızken ne fark eder ki? babalık sıfatını asla hak etmeyen, kendi acizliğinin acısını savunmasız bir çocuktan çıkaran insan olduğundan şüphe duyduğum varlık.
bugün gördüğüm olaydır. küçücük çocuğa aşırı acımama neden olmuştur. yazıktır.
yuzde yuz turk babasidir, karisini da dover.
bırakın dövmeyi kalabalık bir ortamda babam bana bağırsa bile üzülürdüm böyle birşey olsaydı ki dövmek daha da rezilcesi. hem çocuğunu utandırırsın hem de kendini rezil edersin. işte bu kadar.
insanın başına okulda çok gelen olaydır efenim. şahsen benim babam ilköğretim 6. sınıfa kadar benim öğretmenimdi. sınıfın çalışkanları arasında yer alan ben, sırf diğer çalışkanlar 90 aldı ben 70 aldım diye sınıfın ortasında tokatlandım. önermediğim bir eylemdir. en canlı örnek olarak ben varım efenim ben. 17 yaşıma geldim ve babam beni artık kontrol edememekte, derslerim taban yapmış durumda.
çocuk suçlu bile olsa; yaptığı eylem çocuğun psikolojisini bozup, ilerde oluşacak kişiliğine büyük bir darbe vuracağından böyle adamlar tespit edilip gerekli sağlık işlemlerinden geçirilerek bir daha baba olma hakkı kesinlikle verilmemesi gereken kişilerdir...
yaptığını savunmadığım babadır ancak laftan anlamayan, chucky tarzı manyak ve hiperaktif bir evlada sahipse çocuğa tasma takmak yerine kafa göz dalan babadır.
(bkz: eksilerken elini vicdanına koy)
Eğer karısının kardeşi varsa dayak yeme ihtimali olan babadır.
muhtemelen sokak ortasında karısını da dövebilecek kapasiteye sahip insansı.

(bkz: odun)
(bkz: iskele babası)
duyarsız,saygısız,düşüncesiz babadır.
kendine hakim olamamış da olabilir.ince düşünemeyen biri de olabilir.öküzün teki de olabilir.
baba?
kim dediniz?
insan psikolojisinden anlamayan ve sorunlu kişiliklerin oluşumunda belki de en temel etken olan düşüncesiz ve karaktersiz bir şahsiyettir.
cahil babadır babasından gördüğünü uygulayan babadır. tek temenni çocuğunun babasına çekmemesi.
küfür eşliğinde olursa aile tamamen rezil olur.
aynı kişi karısını da döver muhtemelen.
defalarca tembihlemiştir oğluna akşam ezanı vaktinde eve gelmesini.
çocuk da gelmeyince tüm arkadaşlarının yanında, sokak ortasında sopayı yer haliyle.
güncel Önemli Başlıklar