1. .
  bir ramazan ayı günü daha.bakırköy-mecidiyeköy otobüsü kalabalık. *otobüsün arka kapılarını açar şoför ağabeyimiz ki insanlar binsin diye.arka kapıdan binenler gidiş ücretini akbil veya para ile ödemek için diğer yolcularla'şunu uzatabilir misiniz lütfen?' diyaloglarına girerken kendini akıllı sanan siperman hehe enayilere bak para ödüyorlar bakışını insanlara göstermemek için kafasını eğmiştir.lakin mevcut çakallığın farkında olan (bkz: uypaciyakoverbeni)'hemşerim paranı ödemeyecek misin?sorusunu sorar ama kime? yüzsüz abimiz oralı bile değildir.ulan zaten oruç, iş yorgunluğu,trafik vs bütün sıkıntılar an itibariyle bastırmış! şahsım tarafından ikinci bir uyarı yapılır.kardeşim paranı ödemeyecek misin?ve şok anı! sanane birader? o anki dumurluk ve şaşkınlık haliyle kendine yandaş toplamak için diğer yolculara dalalım mı lan şu hödüğe bakışı fırlatılır.ve amaca ulaşılır.

  x-kardeşim uzatsana paranı.
  y-birader enayimiyimiz biz,biz veriyoruz sen niye vermiyon?

  diyalogları gelişirken çoktaan merter durağına gelmişizdir.sipermanimiz inmek için kapıya yönelir ve nihah kodumun salakları şeklinde bir sırıtışla yolculuguna son vermek amacıyla otobüsten inerek beni kafamda dönen sorularla başbaşa bırakır.

  250 metrelik yolu gitmek için 1.5 ytl vermeyen siperman mi haklı?yoksa kamu malını ücretsiz kullandığı için siperman a kızan ben mi?ya da insanları 1.5 ytl yi vermek istemeyecek hale getiren zat-ı şahane yöneticilerimiz mi?
  2 ... uypaciyakoverbeni
 2. .
  dünyada ulaşımdan kâr eden tek tük ülkelerden birisi olan türkiye'de binlerce kez bastığı akbil ile yediği kazığın milyonda birini falan çıkarmış olan insandır. mümkündür.

  zaten davutpaşa'da okulun içine binerken bile 1-2 duraklık yerde akbil basmanızı isteyen özel halk otobüsü şöförlerinin otobüsüne bindiyseniz yapmanız belediye otobüsüne nazaran daha zordur.

  ayrıca 30a'da da oluyor m.köy'den binince, aklınızda olsun.
  1 ... alcoholica
 3. .
  otobus duraklarında kalabalık indirmeler olur ama arac carcabuk devam eder. kasla goz arasında o kalabalık icinde en arkadan bir amca biner en arka kapıdan. akbil mi? kim takar lan akbil i? oturur 1.5 kisilik koltuga, gel keyfim parayi da vermedim.
  ... syme
 4. .
  (bkz: kedidir kedi)
  ... alcoholica
 5. .
  kalabalık halk otobusune arka kapidan binen bireyin yaptiği eylem.

  (bkz: elbette tokat atmaktir en cok yakisan bize)
  ... mulayim