1. 1.
  ayarını bir türlü tutturamadığım, çevreden gelen tatsız bakışlara maruz kalmamı sağlayan hadise.
  ... fth
 2. 2.
  özellikle gol 90'da gelmişse tavanı yumruklama olayına girişilecek durumdur (bkz: fth)
  yanımdaki kimseyi göremeyeceğimden tanımadığım insanlarla sevincimi paylaşmama neden olur...
  ... haznedaroğlu
 3. 3.
  (bkz: tanımadığın adamı kucaklayıp öpmek)
  -1 ... eqin
 4. 4.
  tanımadığınız kişilerle tanışma ve ezilme doğurubilecek bir sevinç.
  ... meksikalı
 5. 4.
  stadyumda bu sevinç yaşanıyorsa eller havaya kaldırılıp bir süre zıplanır. o sırada heyo oleey gibi nidalar atılır. mümkünse yanındaki takımdaş da öpülür.

  (bkz: 3 nisan 2001 galatasaray real madrid maci)
  ... arabaciarabayatasget
 6. 5.
  antidepresan hapı gibi bir oluşum olsa gerek.
  ... gwaihiri
 7. 6.
  Bu gol eger 90+4. dakikada kalede forvet oyuncunuz varken ezeli rakibinize atılan 4. ve galibiyet golüyse o an yaşadığınız haz, sevinç, gurur, mutluluktan dolayı maçı izlediğiniz mekanın televizyonuna yapışıp, bakışlara aldırmadan Koray Avcı yı kelinden öpmenize sebep olabilir.. ***
  -1 ... ucankacan
 8. 7.
  aslında kamera ile çekilse insana çok komik gelecek bir andır. stresten kıvrıla kıvrıla oturan bir kalabalık birden hep beraber gooool diye yırtınarak ayağa kalkıyor; tavana zıplayanlar mı dersin, sevinç niyetine öndeki arkadaşının sırtına yumruk atan mı istersin, olayı abartanlar tarafından yere düşürülenler mi yoksa yerlerdeki sandalyeler mi? bir yandan hiç tanımadığın birisi ile canciğer kuzu sarması kucaklaşırken diğer taraftan aynı anda yine başkası ile çak çak yaparsın. sonra bu mutlu kalabalık hep bir ağızdan tezahürata başlar ve eğer derbi maçı ise diğer takıma küfür de eder. bu sevinç esnasında ise gol yiyen takım taraftarları kös kös oturmakta, golde hatalı gördüklerine ve hakeme saydırmaktadırlar. sevinç ve hüzün bir arada yaşanır aynı ortamda.
  ... balsikeste baysungur
 9. 8.
  geçen ay muğla da, samsunspor-karşıyaka maçında, 90+3 te gelen karşıyaka golünden sonra sevinç çığlıkları atmam akabinde iddaa bayinde hemen hemen herkesin samsunspor a bahis yaptığını, bana çevrilen nefret dolu bakışlarla hatırlamam sonucunda sevinç çığlıklarımın boğazıma düğümlenmesine neden olan hadise.
  ... phoibos apollon
 10. 9.
  normal zamanda yapılsa dayak yeme sebebi olacak hareketlerin stadyumda yaşanması. çılgınca yerinde zıplamalar, atlamalar. elleri yukarı yukarı kaldırıp indirmek. yandaki amcayla kucaklaşıp, sizden hafifse bir tur çevirmek.
  ... arabaciarabayatasget