bugün

ikili uyumun doruk noktası.
kış vaktinin en iyi ikililerinden biridir.
kitap da biraz klasikse o kahve nasıl biter farkına varamazsınız.
Genellikle populeritenin edebiyata bürünmüş halidir. Herkes için olmasa da birçokları için amaç instagramda beğeni almaktır. Acı ama gerçek.
kahvenin yerini çay da alabilir ama kitap değişmez demirbaştır.
instagramdır o instagram..
(bkz: kahveyle kitap okumak)
aklıma vize ve final haftalarını getiren ikili. neden bilmiyorum sosyal medyada ikisi ya yağmurlu hava seven tumblr/instagram kızı ya da mojitosunu yudumlayan tatilci pelinsu ikilisi gibi algılanıyor.
sabahları gün doğarken bahçede oturup kahve ve kitap birlikte çok güzel gider. duyacağınız tek ses kuşların sesi ve çöp arabasının çıkardığı teneke sesleri...
Birlikte yürütemediğim ikilidir. Tüm dikkatim dağılır benim o kahveyi içerken ya da Aklım hep kahvede kalır. O yüzden böyle bir işe kalkıştığım zaman evvela kahvemi içer sonra kitabımı okurum.
instagram olmasaydı olmayacak ikilidir.
kitabı bir kahve içimlik mi okuyorsun, ki zaten hem kahveyi yudumlayıp hem satırları okursan dökülür.
bir biriyle alakasız ikilidir bence.
amacından sapmış bir ikilidir bence.
millet instagramda şekil fotoğraf paylaşmak için kullanıyor gibime geliyor.
bunun üçüncü versiyonu da vardır ki, o da kulaklığın katıldığı kombinasyondur ki o daha da beterdir.
Güzel ikilidir lakin sosyal platform olmayaydı . Şimdi Toplum böyle bir eylem yaptığınızı söylerseniz 'Şov yapıyor gerzek.' diye damga yersiniz .
Muhtesem ikili.
güzel ve uyumlu bir ikilidir. türk kahvesinden dolayı zaten yüksek bir kültürümüz vardı ama nescafe dolayısıyla biraz düşmüştü. açılan cafelerin etkisi ve kahve türevlerinin artmasıyla kahve kültürü son dönemde artmıştır. kitap ise başlı başına ayı bir kültür.
Adı olan ama asla yapması zevk vermeyen bir oluşum.

Kitap okurken kahve yada çay içeyim dedim başaramadım.

Dikkat dağıtan bir unsur.

Bunu yapmaktan keyf alanlar ve yapmadığı halde yapıyormuş gibi konuşanlar da yok değil.
instagram fotosu olarak düşünüldüğünde gösterişten başka birşey değil. samimiyetsiz, yapmacık.
server urazın cansu şarkısındaki kız örneğidir.
o kahve içiliyordur ama emin ol ki , o kitap okunmuyordur.
görsel
Bugün finali yapılandır. Şimdi sıra bir aylık libido mücadelesinde.

Görüşmek üzere…
nasıl bağları var anlam veremedim ? kahvenin yanında kurabiye, kek vs. falan iyi gider. kitabın yanında da en iyi kitap ayracı yada yeterli aydınlatma yok ise herhangi bir ışık kaynağı gider.
Bir insana iyi gelebilecek ve huzur veren yegane ikili bence. Kitap okuyup da kendini geliştirmeyeni huzur bulmayan bir insan tanımıyorum. Çevremdeki arkadaşlarımda benim gibi kitap okumayı seven arkadaşlar. Yeni kitaplar çıktıysa birimizden birimiz okuduysa hemen tavsiye ediyoruz. Neden okuması vermiyorsun diye soruyorsanız, herkesin kütüphanesinde olması gereken kitaplar oldukları için. Hatta yeni kitap siparişi verdim ve onları nereye yerleştireceğimi düşünüyorum. Bankkartın kampanyası vardı, +3 taksit imkanı veriyordu. Onunla almıştım. Şimdi de kitaplarım ve ileride alacağım kitaplarım için yeni bir kitaplık almam gerekiyor.
kahve ve kitap ikilisini nasıl olabileceğini anlatan başlık.