bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  içinde illa ki üç vakte kadar bir şeylerin olucagına dair bilgiler bulunduran kahveli fincan içerigi.
  2 ... mintiminti
 2. 2.
  fincan dibinde kalan kahve telvesinin fincanın iç cidarında bıraktığı lekelere bakarak, şekillerden anlam çıkartıyormuş gibi yapılan fal-tahmin-kıçtan uydurma oyunu
  3 ... kirmastılı
 3. 3.
  sezgileri kuvvetli olan insanların ,bunları bilinçli ya da bilinçsizce dile getirmek için kahve telvesinin yarattığı şekilleri araç olarak kullanması durumu
  4 ... panapa
 4. 4.
  bir süre sonra fransa'ya gideceğimi iddia eden fal türü. hani italya falan olsa bi yere kadar anlarım, çizme şekli falan görmüştür diye de sen fransa'yı nası gördün. külliyen kolpadır inanmayınız, inananları uyarınız.
  4 ... redwinemania
 5. 5.
  ankara cafelerinde turk kahvesi satislarini patlatan pazarlama takdigidir. fal bakan kahve icildikten sonra bakacagi kisiyi özele davet eder. orada sallar. ardindan diger elemani da özele alir asagi yukari ayni seyleri soyleyerek isini basariyla yapar. oralama fiyatlar 15 ila 20 tl arasinda degismektedir.
  4 ... painkiller
 6. 6.
  (bkz: kahve falının insan üzerindeki etkileri)
  1 ... pulp fiction
 7. 7.
  abi uzun bir yol gozukuyor.. omuzlar uzerinde taşiniyorsun.. beyaz bir elbise giymissin.. onunde biri yanık yanıkk okuyor... sonra uzerine birseyler atiyorlar..
  sanirim ölüyorsun abi...
  9 ... ricardodonsebastian
 8. 8.
  kahve içtikten sonra fincanda kalan telveyi şekillere benzeterek gelecekle ilgili yorum yapmaktır. genelde bakan çoğu şahıs, ''ay benim içim çok temizdir dediklerim mutlaka çıkar'' diye saçmalayarak çoğu şeyi kafadan atar. ancak bazen ilginç şeyler bilip şaşırtanları da olabilmektedir.
  3 ... depression
 9. 9.
  Kahveyi hazirlayanin bulasiklari yikamaktan kacmak icin uydurdugu hadise.Nitekim,fala bakan kisinin baktiktan sonra "hadi kos simdi fincanini yika,yoksa cikmaz bak!!!" demesi bunun en güzel kanitidir..
  4 ... timbuktu
 10. 10.
  adanadaki yasli bir kadinin dunyada bu isi en iyi yaptigina "sen bu okulu 3. sinifta birakacak vede bir adaya gidip yerleseceksin" lafinin 5 yil sonra gerceklesince inandigim fal sekli.
  5 ... schreiberbeden