bugün

mideyi tutsun diye yapılandır. saat 10 a doğru adam gibi bir şeyler yeriz.
açlığınızı bir miktar bastıracaktır. evet bir miktar.
görsel
sigara altı dediğimiz geçiştirmek. bir iki sigaradan sonra asıl kahvaltıya başlanır.
O kadar şeyi ben yesem hayatta olmazdım herhalde. Mide kanaması geçirirdim. 2 poğaçayı zoru zoruna yiyen insanım ben.
güne zinde başlamak için yapılması gereken öğündür, geçiştirmekle olmaz.
Poğaçalar biraz fazla olmuş sanki..
2 tabak pilav 6 tane kofte 1 ekmek 5 bardak ayran.

hep stresten hep yoksa kus kadar yiyip doyariz.
birkaç sene içerisinde kilonuzu tartı ile değil kantar ile öğrenmenize sebep olacaktır. hani un çuvallarını falan tartıyorlar ya öyle çuval gibi vinçle kaldırıp koyarlar kantarın üzerine.
fakirlikten şuan parasını düşündüm sadece... helal olsun ne diyeyim.
Gel birde beni ye.
öncesinde 2 kutu lansor, sonrasında 1 kutu gaviscon içilmezse mide ağrısından ölünebilir.
Neyse ki geçiştirmiş. Bir sabahta bütün simit poğaça rezervini kurutur maazallah.

Bu tipler yüzünden sabahları fırından simit poğaça yemek hayal oluyor.
uzun vadede büyük sorunlara sebebiyet verecek durum.

kahvaltı en önemli öğün, geçiştirmeyin birkaç simit ve poğaça ile.
Maksat sigaraya altlık yapmaktır. Evet.
şu güzide sahneyi akıllarda canlandıran eylemdir.

niye 10 tane söylüyorsun, siz yemeyecek misiniz?
Çay demlenene kadar 4 simit ile geçiştirilir. Demlendikten sonra geriye kalan nevale ile hafif bi mide tokluğu oluşturulur. Öğle yemegine kadar insanin açlığını bir nebze de olsa bastırır bu gecistirmelikler.
9 simiti yiyebilen varsa gelsin beni de yesin.
poğaça biraz az gibi aç kalma sonra.
Ne öyle hiç yeme daha iyi. Poğaça olmaz. Üç ekmek al simitleri üçer tane olcak şekilde ekmek arası simit yap. Geçiştireceksen illa adam akıllı geçiştir.
kahvaltıyı geçiştirme öğünü olarak değil ana bir öğün olarak kabullenip 17 simit 7 poğaça ve 4 porsiyon karışık kol böreği ile sağlıklı bir güne başlangıç yapılmalıdır.
göbek oluşması muhtemeldir.

memur maaşı alıyorsa yiyebilir.

asgari ücretliyse yandı keten helva.
(bkz: Obezite)
başlık kahvaltıda 9 simit ve 3 poğaçaya geçirmek olarak tekrardan editlenebilir.
Bu cümleyi okuyunca rahat bir 3 kilo falan alıyorsunuz. Hayatta yapmayacağım bir şey bu. Okul zamanı falan 1 poğaça ile geçiştiririm. O da vakit olmayınca yani.. Zaten poğaçalar tatsız tutsuz oluyor. Simit, poğaçaya göre bir tık daha iyi.

9 simit yiyen adam, her şeyi yer.. Çinli misin be mübarek..
güncel Önemli Başlıklar