bugün

kahvaltıda içecek tercihini rakıdan yana kullanan insandır.

çay varken, süt varken, meyve suyu varken rakıyı tercih etmek; tam ayyaşların işidir. hem hazır kahvaltıda peynir de var oh miss gibi. rakı - nutella karışımı nasıl olur çok merak etmekle beraber, evde denememenizi ısrarla belirtirim.
günü öğlede kapatacak insandır.
ağzının tadını bilmeyen insandır. kahvaltıda rakı mı içilirmiş? kahvaltıdan önce içeceksin ki bir şeye benzesin.
(bkz: neyzen tevfik)
günü çakır keyf geçirmek isteyen insandır. fakat rakıyı fazla kaçırırsa haliyle sızar günü geçiremez. ertesi gün uyanır bidaha kahvaltı yapar.
rakı adabını bilmeyen çakma rakıseverdir. büyük ihtimalle çevresindeki insanlara "olm ben kahvaltıda rakı içiyorum sen ne diyon lan, o kadar çok içiyorum ki bi büyük bitirmeden uykum açılmıyor, kendime gelemiyorum" şeklinde hava atma heveslisidir.

rakının akşama doğru içilmesi gerektiğini bilmez, kahvaltı olduğu için mezeler de olmaz yanında(peynirden başka), bu adamın yanında içen varsa onlar da rakıya saygısızlık yapıyorlardır ki zaten rakıya saygı duyan insan hiçbir zaman sabah uyanır uyanmaz rakıya sarılmaz. bu sebeplerle kuvvetle ihtimal tek başına içiyordur bu densiz; rakının en güzel mezesi olan muhabbet ortamı da olmamaktadır.

kısacası efendim; boş insandır bunu yapan, rakının ne anlama geldiğinden haberi yoktur, saygısızlık denyoluk diz boyudur. böyle insanlardan içki masasındayken gerçek anlamda uzak durmak gerekir.
(bkz: alkolik)
kimseye bi zararı yoksa bırakın içsindir. ama sen ne boktan zevklerin adamısın demekten de alamıyorum kendimi arkadaş.
karaciğerden sağlam küfür yer sabah sabah.

(bkz: karaciğerin dile gelmesi)
(bkz: halil sezai)
(bkz: incir reçeli)
Helal olsun dedirtir.
Ağır alkoliklik ve güzel bi yaşam tarzı.
normalde peynir rakinin yaninda yenir aksam da olsa. adam peyniri o kadar cok seviyodur ki peyniri aksama tasimak yerine rakiyi sabaha tasimistir. raki peynirin ayagina gitmistir.
lakabı demirciğerdir.

şaka lan şaka üç vakte kadar sirozdan sizlere ömürdür...
denemeden yorum yapmayınızıdr.denenmesi gerekendir.
Yoksunluk sendromu denir buna. Genelde büyük alkoliklerde görülür. Kahvaltıda değil kalkar kalkmaz içerler.
Bira daha yakisir kahvaltıya yanında guzel bir sosis ile.