bugün

ağzı süt kokar bunların. ulan 30 yaşında adamsın hala mısır gevreği, sütle kahvaltı yapıyorsun. git 2 simit, karper kapta yiyelim diyerek uyarın bunları. bırakın oğlum amerikan filmi muhabbetlerini.
buyrun benim. o dediklerinin hazırlanması, çay konması, geri kaldırılması 30 dk. mısır gevreği 5 dk. şimdi anladın mı?
mısır gevreği besleyici ve kahvaltı için gayet de güzel, özellikle çocuklar için ve yemek için zengin olmaya gerek yok, ama banada sorarsan simit derim.
mısır gevreği dediğin şey bim de a 101 de bile satılıyor. bunu sadece zengin piçleri yemiyor.
bimde satılan kelly's corn flakes mısır gevreği ise öğrenci olması muhtemel piçtir. ayrıca zengin olduğu da söylenemez.
insanın içinden tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin diyesi geliyor nedense.
sanırım simit ve peyniri kapta yemek isteyen bir insanın isyanıdır bu durum. kapta yiyelim falan...

(bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
Aslinda zenginlikle alakasi yoktur eger kahvalti hazirlayani yoksa vaktide yoksa kolay bi yontemdir hemen zenginlige piclige baglanmamalidir .
vitaminsiz mallardır.
Zenginlikle alakası olmayan bir durumdur. Hatta normal türk kahvaltısından daha ucuza gelmektedir.
iki haşlanmış yumurta, bir tutam beyaz peynir, domates, simit ve çay ın yerini asla tutamayacak kahvaltı türüdür.
bir tane simitin 50 kuruş, bir paket mısır gevreğinin fiyatının ise 3 TL olduğu düşünülürse asgari ücretle çalışan piçtir.
aslında zenginlikle alakası yoktur. o annenin zengin bile olsalar çocuğuna günün en önemli öğününde mısır gevreği ve türevlerini yedirmemesi lazım. bunu bilmesi lazım. peyir, zeytin, reçel ne güne duruyor. üstelik bir de çam yarması gibi oluyor yiyen çocuklar. hiç hoş değil yani.
amerikalı değildir. amerika'da en ucuz şey mısır gevreğidir ve zaten dünyanın bir numaralı mısır üreticisi de abd'dir.
ananın tarhanası neyine yetmedi diye sorulması lazım kişidir.
ilerde ogluyla;
- sen çok iyi babasın begütay.
gibi bi konuşma muhtemel insandır. ince ince amerikanlılaşmanın ilk belirtısıdır.
zenginlik mısır gevreği yemekse, fakir adam kalmamış dedirten malumat.
en sevdiği çizgi film kahramanı riçi piç olan pardon piçi riç olan yok lan siki çip... hah en sevdiği çizgi film kahramanı riçi riç olan piçtir .piç riçi riç. o tarz bir piçtir işte. bu ipnetorlar kinder süpriz yımırta reklamlarında oynarlar ve her zaman pahalı uzaktan kumandalı arabaları vardır.
sadece yeşilçam'daki zengin pici oktay'ın yiyeceği gevrek.
zengin piçi dediğin odasından hızla çıkıp özenle hazırlanmış kahvaltı sofrasından alelacele bir lokma alıp üzerine de bir yudum portakal suyu içerek 'benim çıkmam gerek. toplantıya geç kaldım' diyendir. bu tanıma uymayıp mısır gevreği yediğine göre zengin piçi değildir.
yesin zıkkımın dibini yesin.
burdan ilk kez açıklıyorum kendisi benim. piç diye yüzüme söyleyin bakalım
Zenginlikle alakası yoktur aksine simit daha pahalıya gelmektedir. ama yinede ben olsam simiti tercih ederdim.
sabahların fast foodudur. kahavaltı kültürünün bir numaralı düşmanıdır.
zengin değil üşengeçtir. (bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: cereal guy)
güncel Önemli Başlıklar