bugün

iddia ettiğim meseledir. türk insanı kahvaltıya gereksiz fazla önem veriyim. serpme kahvaltı dediğiniz şey 45 dakikada hazırlanan 1 saatte yeniler yarım saatte sofranın toplandığı gereksiz zaman öldürücü bir olaydır. fazla yenildiği için öğlen acıkmazsınız, karnınız şişmiş şekilde güne başlarsınız.

halbuki 1 kahve ve ufak bir sandviç yense yeter.
benim için vazgeçilmezdir. kahvaltı edince öğle yemeği yemesem de günü geçirebilirim. kahvaltıda peynirli zeytinli, domates, biber, salatalık ve cevizli salata gün boyu ihtiyaç duyulan vitamin, mineral, protein ve yağın çoğunu içeriyor.
Kahvalti yapmadan sokaga adimimi atmam.
benim kahvaltım

2 bardak su

1 kupa filtre kahve..
görsel
günün en güzel öğünü için gereksiz demek çok saçmadır..
bütün gün hareket ederek geçeceği için bünyenin buna hazır olması gerekir,
bu hazırlığın da en güzel yolu sağlam kahvaltıdan geçer..

esas dikkat edilmesi gereken öğün ise akşam yemeğidir..
akşam hayvan gibi ne varsa yiyip sonra da tv karşısında uzanmak feci yanlıştır..
esas bunu yapmayın!
Kahvaltı deyince benim aklıma serpme gelmiyor saten. Sabah kesinlikle yerim ama yapılışı pratik olan kahvaltıları tercih ederim.
Şişkin hissettiriyor beni.onun için kalkınca iki barak su ve öğlen 1 e kadar da kahveyle geçiştiririm.sonra yemeğimi yerim.şansım varsa akiam yemeğimi de yerim ama genelde yememeyi tercih ediyorum.
görsel
Zamanında uludağ sözlük ün ulu yazarlarının iddia ettiği bugün de dünyaca ünlü doktorun iddia ettiği gereksiz bir açıklama. Lan size ne biz seviyoruz kahvaltı yapmayı hatta bıraksalar sabah akşam kahvaltı yaparım peynir kemiririm.
Ne zaman bitecek şu " şimdiye kadar doğru bildiğiniz yanlıştı, aslında doğrusu bu" modası?
yaklaşık 1 senedir kahvaltı yapmıyorum öğlen yemeğine kadar kuru çayla duruyorum. öğlen yemeği aşırı lezzetli geliyor tavsiye ederim.
evet son yapılan araştırmalar kahvaltı yapmanın tehlikeli olduğunu gösteriyor. çünkü sabah lipid değeri ve insülin değeri yükseliyor üstüne birde kahvaltı yapınca fırlayıp gidiyormuş. dolayısı ile artık kahvaltı önerilmiyor. uyandıktan tam 2 saat sonra yemek gerekliymiş.
güncel Önemli Başlıklar