bugün

yanına da çay içiyorsa fakirliğin en kara halini yaşayan insandır. yıl olmuş 2012 hala simit yiyenler var allahım.
(bkz: kıroyum ama damak tadı bende)
rus milyarder abramoviç'dir.

gazetede gördüm, adam öyle bir iştahla ve zevkle yiyor ki, çıtır çıtır susamlı simit bir elinde, ince belli bardakta tavşan kanı çay diğer elinde.

acıdım adama yav, kim onun yerinde olmak ister ki. vah fukara.
zenginide yer fakiride kahvaltıda simit yer.
ne fakiri zengindir zengin.

siz hiç dükan diyeti yaptınız mı? ben bir kere yaptım ve öldüm.
her simit yiyeni fakir zanneden kişinin girdiği entydir, damak tadını bilmez. laf olsun torba dolsun sözlük dolsun da nasıl dolarsa dolsun işte.
Yanlış bir düşüncedir efendim. Tamam zengin değilim ama simit + çay bence kahvaltının vazgeçilmezi.
orta okulda okuyan bir öğrenci olabilir. yanınada ayran alır afiyetle yer. kimse simitinden koparmasın diye yemeğe başlamadan önce her tarafını yalayabilir. * *
simit yediği için eleştirilen ve eleştiren yazarı eksi yağmuruna tutan fakirlerdir. az insaflı olun lan.
Yanında çay yerine ayranla eşlik edeceğim fakirler grubudur. Fakir ama gururlu bir genç...
(bkz: fakir ama susamlı)
görsel
izmir'de hiç bulunmayan fakirlerdir. çünkü izmirliler sadece gevrek yer. bazen de boyoz yer.
boğaz manzaralı bir bankta simit + çay zevkini yaşamamış yazarın simit yiyenlere fakir demesi. hmm.
Adamın dibidir.
direk trolle yüklenilmemelidir. Fakirden kasıt zaman fakiri de olabilir. şahsen kısıtlı zamanda direk ona başvuruyoruz.
fakirlikle alakası olmayan durum. Yada simit peynir çay üçlemesi yapmamış insanların düşüncesi.
fakirlik degil agzinin tadini bilmektir. Ona izmirde simit degil gevrek denir.
Lüks yerlerde takılıp 5 10 bin tl hesap ödeyen dünyalık zengin beyinsizler kadar sığır değildir. Dünya zengine çalışır çünkü döner.
simit yesin dünyanın en fakir insanı olsun... var mıdır simit çay ha bir de peynir üçlüsü kadar samimi sıcak bir öğün.
fakirim ben simit yerken aldığım lezzeti huzuru en zengin menülere değişmem, değişirsem işte o zaman fakir olurum.
kahvaltida simit yemenin guzelligini fark edememis ezik söylemidir.
devlet bahmıyor ki o garibanlara.
zevke düşkünlük fakirlikse fakiriz ikimizde.
simit sarayında karışık yiyorsa parayı bulmuştur.
diyerek insanları aşağılamaya çalışan insanlara malzeme olmayacak insandır. o simitteki tadı ve simidin vermiş olduğu keyfi bilmediği için kalp yerine taş taşıyan insanın yazmış olduğu bir kaç cümleye vermiş olduğum tepki cümlesinin açıklamasıdır.