bugün

sabah sabah yapılabilecek en güzel şeylerden biri. mutfak taze çay kokar, masa şenlenir, renk renk yiyeceklerle masa süslenir, eskimiş peynir, zeytin tabakları yenileriyle değiştirilir, taze ekmek alınır, yumurta haşlanır, gülümseyerek günaydın denir, tv'de haber açılır, ya da müzik açılır. afiyet olur.
kahvaltı etmek şeklinde de söylenebilen eylem.
pazar günü dünyanın en keyifli aktivitesi haline gelebilecek öğün.
yeni başlayan güne merhaba demektir.
sıcak çay olmazsa olmazıdır.
tıraştan sonra deodorant sıkmak gibidir.sevgilimi kahvaltı yaparken izlemeye doyamam.
en çok yapılması gereken öğün. ve .çoğu kişinin; domates, peynir, yumurta, zeytin, ekmek ve çay ile yaptığı öğündür.
kan vereceğim günler dışında hiç yapmak istemediğim şey.
not: nedense kan vermem gereken günler hep açlıktan ölüyo veya kahvaltıya hasret olurum.
insanların uyanıp mutfağa gitme alışkanlıklarına verilen ad. uyuyup uyandıktan sonra karnın acıkması normal olduğundan herkes kahvaltı yapmaya programlansa da bazı sabahlar iştahsızlık hissi had safhaya yükselebilir, hele ki bu bir yaz sabahıysa.
günün en önemli öğünüdür.
hafta içi yerine uykuyu tercih ettiğim olay. pazar günü yapılan gibisi yoktur.
sağlıklı bir yaşam için elzemdir.
en sevdiğim öğündür.
Ramazan ayı dışında hiç aramayacağım öğündür. Olmasa da olur.
Yalnız başına yapilinca çok sıkıcı olandır ve an itibariyle yaşamış oldugumdur.
her öğün yapabildiğim hede.
Ben oruç tuttum bakın demek için hoplatılandır. *

Sabahları yapılan yemek seansı.
insanın daha da iştahını açan eylem.
En güzeli kahvaltıyi bir meyvesuyu veya bir kahve ile yapmak.
karnım acıktı mutlu musun?
iştahımı açıyor benim yapınca gün içinde daha fazla yiyorum.
Günün en güzel öğünlerinden birisi ben bayılıyorum mesela salatalık domates peynir zeytin çay hem hafif hem sağlıklı hem de doyurucu.
susamlı ekmeğin arasına beyaz peynir, marul, domates ve salatalıkla yapılan sandviç -tercihen kısa süre tosta basılan- olanı makbuldür. buradan alkol aldığım gecenin sabahını mükemmelleştiren talimhanedeki büfeye selamlarımı yollamak isterim. hiçbir şeyden almam sabah 5 civarı yediğim o sandviçten aldığım tadı.
Günün en güzel öğünü.
Hala yapmadım ne yeniyordu kahvaltıda arkadaşlar?
Güne en mutlu şekilde başlamanızı sağlayacak kahvaltı alternatiflerinden biri de enfes bir smoothie bowl bence.
güncel Önemli Başlıklar