1. 1.
    konu bayat gelecek belki ama cidden şöyle düşünün hayatımızı, varımızı, yoğumuzu, ömrümüzü verdiğimiz kadınlardan gördüğümüz muameleye bir bakın. en iyimiz de en kötümüz de ne yaparsak yapalım hak ettiğimiz değeri görüyor muyuz ? ( görenler istisna olup, bir yiyip bin şükretsinler )

Neden zulüm dediğime gelmem gerekirse, buyrunuz ilgili yorumuz aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Kadınların beklentileri ;

erkek beni sevsin, bana baksın, sahip çıksın, cocuklarına iyi baba olsun, çok çalışsın çok kazansın ( ama bizim öyle bir kaygımız olmasın, niye çünkü koca eşşek ) hallerimizi, günlerimizi anlasın, hormonel dengesizliklerimizi mazur görüp sıkı sıkı sarılsın, ailesini silsin ama kadının ailesine sonsuz saygı göstersin, evi arabayı üstüme yapsın, arkadaslarıyla zaten görüşmesin ( çünkü biz kıskanç tavşanlarız, yersen tabi ) romantik olsun, sık sık süpriz yapsın, tatiller organize etsin ama annem de gelsin ( kocamın annesi gelirse o tatil cehennem olur ) dillere destan düğün yapsın, yakışıklı olsun, kültürlü olsun, kaslı olsun ( ama bizim koca götümüze fazla takılmasın ama sadık olsun ) her tür dırdırımıza katlansın, kadın ruhundan anlasın, başkalarının yanında bizi onore etsin ( ama biz milletin içinde ağzına sıçalım ve hala haklı olalım ) vs vs vs.

Bu liste uzar gider ve bu listede saydığım her hangi bir maddeyi uygulamazsak öküz erkek oluyoruz, birbirimizi kandırmayalım. sabah oldugumuz haberi ile uyanmayı hak görüyorlar kendilerinde

Boşanma kısmına ve erkege giren cıkana girmiyorum bile.

gelelim erkeklerin beklentilerine

eli yuzu duzgun olsun, guler yuzlu olsun, elinde geliyorsa iki kap yemek hazırlasın, adamı temiz pak ise göndersin, yılda iki kere goreceği ailemize saygılı davransın.

Kadın zulmünden kast ettiğim budur, herkesin kendi değerlendirmesine sunarım.

maksadım hakaret etmek veya cinsiyetci davranmak değil ama yaşadığımız gerçekliğin bu olduğunu düşünüyorum.
    2 -1 ... efresiyabin hikayeleri