bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  angaralı namık abimizin arabada beş evde onbeş adlı eserinde söyledigi naif parçada geçen söz öbeginin ordudaki generallerin hissiyatına çevrilmiş hali.

  denediler olmadı zorladılar olmadı yine çabalarının sonucu hüsrana komşu oldu. ülke elden gidiyor şeriat yaftalamalarıyla dolup taşan devlet bahçelinin en az bahçeli kadar zeka seviyesinde olan generallerin düşüncesiydi bu ülke elden gidiyor zırvası. sözde darbeyi yapıp ülkeyi bu karamsar halinden kurtaracaklardı. kahrol düşman al sana darbe diyeceklerde ama olmadı tayyip severler engel oldu olmalıydıda.

  bir ülkenin %46 gibi rekor bir oyla iktidara gelen partisini siz ne hakla yıkmaya cüret edersiniz. siz kimsiniz arpanız fazla geldi galiba, türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük iktidarıyla karşı karşıyasınız. siz darbe yapmaya kalkışsanız halk sizi darp eder lan. iki rütbe takıp ülke yönetiminde söz sahibi olacagınızımı düşünüyorsunuz siz gidin önce kendi kendinizi yönetin ondan sıkılırsanız çagırın birkaç general darbecilik oynarsınız .

  bir general çıkar alır eline sözde bombayı kahrol düşman al sana darbe der tayyip posterinin üzerine atar işte sizde bununla eglenirsiniz ne güzel olur dimi.
  -2 ... jack oneal