1. 24.
  kahin
  ... saw07
 2. 23.
  (#24857191) arsenal beşkitaş. Fb roma karşılaşmalarının sonucunu bilen şahsımın erdiği insan modelidir. istediğinizi sorabilirsiniz. Havamdan geçilmez artık.
  ... doctor homo
 3. 22.
  Gelecekten haber verdiği düşünülen ve bir takım insan üstü güçlere sahip olan insan.
  ... kambar ata
 4. 21.
  son entrysini 3 yıl önce giren altıncı nesil yazar.
  ... baykusator
 5. 20.
  artık işleri bitmiş meslek. sadece rüya tabiri yoluyla kahinlik yapılabilir. hz. yusuf en usta rüya tabircisiydi. yunan mitolojisinde epey işleri vardır. bilici olarak geçerler.
  odipus'a, kadmos'a, herakles'e vs kahinler akıl vermiş.
  -1 ... selia
 6. 19.
  içine gelecek kaçmış.
  ... beyaznar
 7. 18.
  musevilik'te, sıklıkla danışılan meslek erbaplarıdır. çölde sayım kısmında, zina yapmak suçundan yargılanacak kadın, yalan makinasına sokulur gibi, kahin sınamasına sokulurdu. yehova, musa'ya sallanıp içildiğinde acı hissi uyandıran bir kürü lanet amaçlı verir. musa bir kez olması gerekenleri yaptıktan sonra, kahinler yapmaları gerekeni öğrenirler.

  eğer ki bir kadın kocasını kıskanıyorsa ve ona karşı şüphe duyuyorsa, alenen ve gizli olarak zina yaptıysa, yaptığı yanlışı kabul etmiyorsa bundan içecektir. sağlaması şudur ki, kadın bunu içtiğinde, ağzı acı bir tadla dolacak. karnı şişip, kalçası eriyecektir. bu bir tür yafta olduğundan, halkı ve kavmi arasında lanetli olarak anlacaktır.
  ... angry man
 8. 17.
  tevrat'ta, kaybedilen hayvanların yerinin bulunması için danışılırdı. yine buna paralel, kaybolan mal ve mülklerini geri alabilmek üzere, kahinlere danışılırdı. bir kahin 1880 lerin londrasında, jack the ripper seri cinayetler işlemeden önce, rüya görür. ve rüyasında gerçekleşen bu olaylardan, emniyeti haberdar eder. ancak kendsine inanılmaz.

  amerikalı ünlü pisişikçilerden bir kadın da, ronald reagan'a düzenlenene suiskastin başarısız; john f kennedy'e düzenlenenin başarılı olacağını önceden bilir.
  ... angry man
 9. 16.
  (bkz: kahin ahtapot paul)
  ... mertoluk
 10. 15.
  (#7606065).
  ... billiejean