bugün

bursa'nın en iyi kestane şekerini yapan ve aynı zamanda bursa'nın simgelerinden biri de olan pastanedir.
(bkz: kafkas)
herkesin birbirini beklediği yerdir. pastanenin çalışanlarından daha fazla önünde vakit geçirenler vardır.
bursa'nın bir numaralı markalarından bir tanesidir. pastanın, kestane şekerinin ve dondurmanın kralı kafkas'ta yenir.

ve kafkas bursa'da meşhur bir buluşma noktasıdır. heykel'de buluşulacaksa kafkas'ın önünde buluşulur.

kestane şekeri ve kestaneli dondurması şayanı tavsiyedir.
iletişim araçlarının yaygın olmadığı zamanlarda buluşma mekanıydı. kafkasın orda buluşulup gidilecek yere gidilirdi. beklenme esnasında kesin başka tanıdıklara rastlanırdı.
heykel şubesinin önü yaşlısı genci tüm bursalıların hayatlarında en az bir kere birini bekledikleri yerdir. lisedeyken dersane aşkını beklersin tan dersanesinden çıksın diye sonrasında üniversitede sapsındır lise arkadaşlarını beklersin mezun olursun bu sefer de çocukluk arkadaşlarını beklersin sonra alkole düşülecekse ayrı çay içilecekse eski adliyeye geçersin.

sanırım biraz özledim bursayı selam olsun herkese.
görsel
on saniye bakınca birini bekliyorsunuz.
Bundan yaklaşık 10 sene kadar önce Bursa'da bir ay kadar kalmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ulu caminin karşısında cadde üzerinde, büyük postanenin az ilerisinde olması lazım. Kestane şekeri almıştım buradan. Efsaneydi.
güncel Önemli Başlıklar