bugün

Güzel ve iyi bir olaydır. Allah iyi ki cehennemi var etti. Ve her kafir orda sonsuza kadar ızgara olacak.

bu kafirleri izlemesi zevkli olur bayağı.
Bir gerçektir.

Kafir olarak ölenler ebedi cehennemde kalır.

@2, bu kadar anlama güçlüğünüz var işte. Kimse için biz şahıs belirterek cehenneme gider diyemeyiz. Ya da cennete gider diyemeyiz.
kafir kelimesinin anlamının bir dini inanca mensup olmayan olduğunu bilmeyenlerin yorum yapmaması gereken bir husus.
Böyle kendinden emin cehennem başlıklarına gidiğim. Rezil, öyle kafirler biliyorum ki cehennemi cennetten güzel yere çevirebilir... ben de bu konuda eminim buyur iddiaya.
Yalandan ibadet yapanlar için de vardır, kafirle sınırlamamak lazım.
ebedi kalacağı islam inancında tek görüş ama sonsuz olmayacağını söyleyen müslümanlar görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. kafam karıştı.
kafirlerin cehennemde ebedi kalacak olması ayetle sabittir. fakat en ufak iman kırıntısı bulunanlar bile bir süre sonra cehennemden çıkacaktır.

çok günahkar olmak kafir olmak demek değildir, ne kadar günahkar olursa olsun bir kişi kelime-i şahadet getirip islamın ve imanın şartlarına inanıyorsa bir süre sonra cehennemden çıkacaktır. süre çok uzun olur kısa olur günahına göre, allahın affına göre değişir. biz karar veremeyiz. günahkar sandığımız bir adamın belki bir sevabı vardır allah onun hatrına hepsini bağışlar.
sonsuzluk varsa bilinmezlik de var demektir. sonsuzluk dediğimiz şey ise ölümün ve yaşamın ta kendisidir. determinizme göre diğer alemlerde öyle garip varlıklar falan yoktur. her şey fizik kanunlarına bağlıdır. cehennem kavramı ise metafiziktir. kafirlerin metafizik bir kavramdan korkacağını pek sanmıyorum...
Yanımıza bolca güneş yağı almak lazım .