bugün

her fırsatta vücudunun kelle altı organlarıyla (sağ el, işkembe, göt vs.) "inanıyorum" geçindiği dininin içini boşaltan, anlamları çarpıtan, allahlarının tanımlarını hiçe sayan modern din kafalardır. "kuran", "din" diye boş boş geğirmeye "iman şampiyonluğu" diye isimler uydurmaya gelince bir numara, ancak kutsal kitaplarının anlattıklarını kabul etme konusunda sonuncu, ezik ve zavallı takipçi müsveddeleri.

sorular basit: kafir nedir, allahınız kafiri niye yaratmış, müslüman bu konuda nasıl bir tavır alacak? bu kadar...

peki münafık sahte bir edayla din savunuyorum geçinirken aslında ne yapar?
önce kaç bin senelik kafire "ateist" derler.
sonra bu ateistlerden dinlerine saygı bekler.

vay canına...

peki ama nerede yazıyor bu? hangi islam öğretisinde, tavsiyesinde, ayetinde, geleneğinde veya ibadetinde "git kafirden dinine saygı dilen" diye bir ibare var? allahın bu kafiri bir amaç için yaratmış, değil mi? şimdi sen bu yargının hangi noktasını reddediyorsun? "allah"ı mı, "kafirlerin allah tarafından bir amaç için yaratılmış" olmasını mı? gerçi allah'ın senin gibi dini çarpıtan münafıkları da bir amaç için yaratmış, mesela cehenneme odun olmaları için: kafire dinini anlatacaksın, sohbetlerinin ortasında bulunup dinine küfrettirmeyeceksin, dinini yaymaya çalışacaksın, kafiri öldüreceksin, hiç birini yapamıyorsan "senin dinin sana, benim dinim bana" (kafirun suresi) deyip bırakacaksın. müslüman bu basit denklemi anlar; ancak münafık kişilik mastürbasyonu için dinin kurallarını, en temel karakterlerin varlık sebebini veya doğasını (mesela kuşun uçması, balığın yüzmesi, bebeğin ağlaması veya kafirin dine küfretmesi) yok sayar. kendi kişilik problemlerini dininin ve allahının önüne koyar, işi vıcık vıcık hallere getirir, şirk havuzunda yüzmeye başladığını farketmeyecek kadar bağırsaklarına perde inmiştir.

çok meraklıysanız, çok bozuluyorsanız gidin allah'ınıza sorun "neden kafiri yaratmış" diye. ama bir zahmet "allahsızlar dinime küfretmesin lütfen" diye yalvarmayın; nihayetinde kafir yaratılış vazifesini yerine getiriyor. siz kendi görev ve sorumluluğunuzu savsaklıyorsunuz diye kafir de aynısını yapacak diye bir kaide yok.

kıyamete kadar iman sahipleri, kıyamete kadar... "kıyam"dan gelir kıyamet bildiniz mi? ve "küfr"den gelir "kafir"; bunların hiç bir yerinde saygı yoktur. kafir işini yapıyor, sizin dolaplarınız ve kişilik arızalarınız yüzünden değişmeyecek bu hadiseler, biraz toparlanın, kitabınızın tanımlarını ve buyruklarını okuyun, sapıtmayın, çarpıtmayın, dilenmeyin, adam olun, gururlu olun, yürekli davranın. ne yazık diyeceğim ne de ayıp, uyanın diyeceğim hepsi bu.

(bkz: hala dinime saygı diye ağlayan yüzsüz imanlı)
(bkz: küfretmeyen kafir olmak)
(bkz: kuran ı reddeden müslümanlar)
(bkz: müslümanlar dururken şeytan dan çekinmek)
(bkz: göt deliğinin yaratılmasındaki hikmet ve ibret)
güncel Önemli Başlıklar