1. 16.
  kalp kırmıyoruz, kafa kesiyoruz."

  -orta doğu ucubeleri.
  -2 ... mastor
 2. 15.
  Haksızlığa karşı susan da dilsiz şeytan. Yani başkası kalp kırınca susan double şeytan. istediği kadar kalp kırmasın.
  ... uzay muhtari
 3. 14.
  Bizim kırılan kalbimiz nolcak peki?
  2 ... e f e e
 4. 13.
  o bile var ya o bile.
  1 -2 ... not alpha anymore
 5. 12.
  Çünkü kalpler Allah'ın nazargahıdır. Sen şuan müslümansın ama ölürken imanla öleceğinin kesin değil, o şuan için bir kafir olabilir ama her an iman da edebilir.

  Bu yüzden kafir dahi olsa bir insanın kalbini kırmak, kabeyi bin defa yıkmaktan beterdir.
  2 -3 ... konyali heidegger
 6. 9.
  Kuranın çelişkili durumlarından biri. Bi yerinde öldür diyor, başla yerinde başka bişi. Ulan bide şu kitaba mucizevi diyorsunuz.
  1 -1 ... yeralti peygamberi
 7. 9.
  Kafir kim. insanların kafir olduğunu nerden biliyorsun diye bir soru sormuş arkadaşın biri sema dönen mewlana hoşgörülüğü ve edasıyla ancak, bu tarz hümanist yaklaşımlar islamda yok.

  Kuran imanı ve küfrü müslümanı ve kafiri kesin çizgilerle ayırmış ve belirlemiştir. Ve hukuk bu sistem üzerine kurulmuştur.

  Kişinin müslüman olması için gereken şekli durumlar açıktır. Adam hrsitiyan adetleriyle yaşar yada ateist argümanlarla hayatını donatıpta ben müslümanım kardeşim dese. Bir geçerliliği olmaz.

  He işin münafıklar kısmı vardır ki bunlar da zahiren müslüman gibi yaşarlar. Yani şeklen uyarlar. Kalpleri küfür içinde olduğu için de cezası ahirette verilir. islam ahiret odaklı bir dindir ki zaten tek dindir.

  Velhasıl kendisinde islam alametleri görülmeyen kimseye müslüman denilemez kafir denilebilir. Yani diğer türlü deist gibi takılmak olur ki buda islamda yok,

  Der...
  1 ... gaiptengelenadam
 8. 8.
  Kalp kırmak Allah'u Teala'yı incitmektir. Yapmayın.
  4 ... moryazma
 9. 7.
  "Sizinle din uğrunda savaşmayan, sizi yurdunuzdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve adil davranmanızı Allah yasaklamaz. Doğrusu Allah; adil olanları sever."
  Mümtehine 8.

  Selia element uydurmasın.

  Savaşmayan kafirlere iyi davranılır.
  3 -1 ... gaiptengelenadam
 10. 7.
  kafir kim? kişinin kafir olduğunu biliyorsan allahsın. şirk olmadı mı bu?

  yani kısaca; herkes senin gibi şeklen müslüman olmadığı ve aynen özünde şeytan olmadığı için kafir olmamalı. kafir görmek istiyorsan aynaya bak.
  1 -2 ... sinnerman